6 Temmuz Pazartesi , 2020

42. Yardım Tırı Suriye’ye Uğurlandı

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan katliama ve drama sessiz kalmayan İHH Erzincan Başkanlığı başlattığı ‘Halep’e Yol Açın’ kampanyası kapsamında, toplanan yardım malzemeleri 42’nci tıra yüklenerek Suriye’ye uğurlandı. İçerisinde giyim ağırlıklı yaklaşık 440 bin TL değerindeki yardım malzemesi bulunan 42’nci TIR dualar eşliğinde uğurlandı. Cami Kebir önünde öğlen namazı sonrası düzenlenen yardım tırlarını gönderme programına İHH İl Başkanı Alaattin Önel ve vatandaşlar katıldı.
Yardım sever vatandaşların desteği ile alınan muhtelif gıda ve giyim malzemeleri 42’nci tıra yüklendikten sonra Suriye’ye gönderilmek için yola çıktı. Cami Kebir İmamı tarafından yapılan duanın ardından, yardım TIR’ı dualar eşliğinde uğurlandı. İHH İl Başkanı Alaattin Önel uğurlama öncesi kısa bir açıklama da bulundu Önel açıklamasın da; “Suriye savaşından beri bu 42’nci tırı Erzincan’dan Suriye’ye gönderiyoruz. 2017 yılının ilk yardım tırını bugün Erzincan’dan çıkaracağız. 2016 yılı itibariyle Ocak ayından Aralık ayına kadar tamamı 21 tır çıkardık ve bunlar hayırseverlerin destekleriyle yapıldı. Türkiye genelinde sadece İHH olarak 3 bin 434 tır Suriye’ye gitti. 2016’nın Aralık ayında 990 tır tüm Türkiye’deki hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle Suriye’ye ulaştı./ Bugün gönderdiğimiz tır içerisinde ağırlıklı giyim yardım malzemeleri var. Temel gıda maddeleri var. Yaklaşık 440 bin lira civarında bu tırımızın içerisinde malzememiz yüklü” dedi.

Diğer Haber

Erzincan TOKİ Konutları Kura Çekimi Canlı Yayında

Haber: Eren VARLI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Erzincan’da …