9 Aralık Perşembe , 2021

250 Fidan Toprakla Buluştu

Erzincan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonu ile 45 denetimli serbestlik yükümlüsü ve Ceza infaz kurumundan 20 hükümlü, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın da katıldığı programla Erzincan Esentepe mevkiinde oluşturulan Adalet hatıra ormanında fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Erzincan Esentepe mevkisin de oluşturulan Adalet Hatıra ormanı fidan dikimi etkinliğine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Adli Yargı Adalet komisyonu başkanı Ümit Şahin, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Denetimli Serbestlik Müdürü Lütfullah Ateş, Orman İşletme müdürü Tekin Işık, 45 denetimli serbestlik yükümlüsü, Ceza infaz kurumundan 20 hükümlü katıldı.

45 denetimli serbestlik yükümlüsü ve Ceza infaz kurumundan 20 hükümlünün katıldığı ve 250 ağacın dikimi yanı sıra 600 Ağacın bakımının yapıldığı programda konuşan Erzincan Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, “Tarım Orman bakanlığı ile ortaklaşa düzenlene protokol kapsamın da 81 ilde ağaçlandırmaya katkı sağlamak amacıyla Adalet Hatıra Ormanı oluşturuluyor. Burada Esentepe mevkisin de 10 Bin metre kare alanda 600 adet fidan toprakla buluşturulacak. Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı ile yapılan çalışmalar kapsamında 2 Bin 500 fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Işık, Dilen tüm fidanların bakımı itina ile yapılıyor” dedi.

Orman haftasını kutladıklarını belirten Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, “Ormanlar bizim için çok kıymetli, Ormanlar bulunduğu alanlara çok büyük değerler katıyor ve daha keyifli yaşam alanları oluşturuyor. Bunun bu değerlerin farkında olarak ağaçlandırma işlerine önem verdiklerini belirten Çiçek, Bu zamana kadar 2 Bin 500 Ağaç dikimi yaptıklarını ve bunların bakımını takip ettiklerini belirtti.

Oluşturulan Hatıra ormanının Hayırlı olmasını temenni eden Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ümit Şahin, “Emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

Son Olarak konuşmalarını yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise konuşmasında; ”Bugün bahar bayramı, Tüm İslam âleminin bayramı olan Nevruzu kutluyorum dedi. Konuşmasının devamında Vali Arslantaş, Erzincan Ordu caddesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde Nevruz ile ilgili etkinlikler yaptıklarını belirterek, DAWN Sendromlu çocuklar ile de farkındalık oluşturduk. Burada Denetimli Serbestlik Büromuz ile orman işletme müdürlüğümüzün ortaklaşa yaptıkları bir faaliyette bir aradayız. Hükümlü olmaktan Yükümlü olmaya geçen bir şekilde ceza evine düşmüş vatandaşlarımızın, cezalarının bir kısmını tamamlayıp denetimli serbestlik kapsamında toplum yararına yapmış oldukları bir faaliyet. Geçen yıl yine burada ağaçlarımızı dikmiştik. Burada hem dikilen ağaçları kontrol edeceğiz hem de Baharın gelmesi ile yeni 250 adet fidanı toprakla buluşturacağız. Hayırlı olsun” dedi.

 

Diğer Haber

Sağlık Bakanlığı’ndan yeniden atama kurası

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Sağlık Bakanlığı, 23/11/2017 tarih ve 2017/19 …