24 Mayıs Pazar , 2020

Başkan Aksun’dan Berat Kandili Mesajı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak;  “Berat Gecesi; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür” dedi.

Aksun; “Cenab-ı Hakk’ın  dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği Berat gecesini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hâkim olduğu ramazan ayının habercisi olan Berat Gecesi; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere yaşantımızı muhakeme etme ve insanoğluna verilen nimetlere şükür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak manasına gelen berat’ın, manasına bu gecede varabilmeyi bu gecenin hürmetine günahlarımızdan arınmayı, başımızdaki salgından kurtulmayı Yüce Mevla’mdan diler bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk- İslâm âleminin ve değerli Erzincanlı hemşerilerimin mübarek Berat gecesini kutlar feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini dilerim” dedi.

Diğer Haber

“Bayramın Sevincini ve Coşkusunu İçimizde Hissedelim”

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Müftü Çetin mesajında; …