24 Mayıs Pazar , 2020

Başkan Başsoy, “Biz Laf Değil İş Üretiyoruz”

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, sabah namazı sonrası vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Başsoy, programlar kapsamında Fatih Sultan Mehmet Han Camisinde Yavuz Sultan Selim Mahallesi sakinleri ile kahvaltıda bir araya gelerek çalışmalarını anlattı.

Her gün ayrı cami ve mahallelerde sabah namazı sonrası hemşerileri ile buluşmalarına devam eden Erzincan Belediye Başkanı Başsoy; “Yavuz Selim Mahallesinde Fatih Sultan Mehmet Han Camisinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Kahvaltı sonrası 5 yıllık belediye başkanlığı süresinde ki çalışmalarını anlatan Başkan Başsoy, Sayın Cumhurbaşkanımız Partimizin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Medarı iftiharımız Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kendilerini tekrar Erzincan’a hizmet verebilme noktasında aday gösterdiklerini belirterek, bir önceki dönemimizde çıraklık ve kalfalık dönemimizi atlattık, 24 büyük proje ile sizlere hizmet vermenin onurunu yaşadım. Siz değerli hemşerilerim bu yatırımların en iyisine layıksınız, inşallah sizlerin de destekleriyle bu ikinci 5 yıllık dönemimiz de tam 48 proje ile geleceğiz. Biz laf değil iş üretiyoruz. Bu şehri el ele vererek her yönü ile yaşanır kent yaptık. Eğitimden, sağlığa birçok yatırım yapıldı. Bütün bunları sizlerin destekleriyle yaptık. Artık Erzincan Göç veren değil tam aksine kaliteli göç alan şehir konumuna getirdik. Bizim yaptıklarımız ortada.

Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinin sorularını da içtenlik ve samimiyetle cevap vererek, biz sizlerden farklı şeyler istemiyoruz, gördüğünüz çalışmalarımıza destek vermenizi istiyoruz. İnşallah hep birlikte sizlerin destekleriyle bu ikinci beş yılımızda çok güzel işler yapacağız. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemiz 6 Bin öğrenci ile eğitime başlamıştı şimdi bu rakam 30 Bin oldu. Artık öğrencilerde Erzincan’ı tercih ediyorlar. Neden Çünkü trafik sorunumuz yok, Çok şükür yeni hastanemizin de ihalesi yapıldı 500 yataklı bunu da en kısa sürede tamamlanacak. Çöpten enerji elde etme tesisimiz ile belediyemize yıllık 5 Milyon TL gelir elde edileceğini ve o çevrenin nahoş görüntüsünün yerini yemyeşil bir alanın alması ayrı bir güzellik oldu. Cumartesi Pazar yerinin doğu Anadolu da en modern Pazar yerlerinden biri haline geleceğini ve en kısa sürede tamamlanacağını da belirten Başkan Başsoy, Kesim hane tamamlanması durumunda kesim için başka illere gitmek yerine başka illerden buraya kesim için gelinecek.

Erzincan’ımız ve siz değerli Hemşerilerimiz hizmetin en iyisine layıksınız hepinize çok teşekkür ederim. İnşallah el ele vererek bir 5 yıl daha bu güzel şehrimize Erzincan’ımıza hizmet ederiz” dedi.

Diğer Haber

“Bayramın Sevincini ve Coşkusunu İçimizde Hissedelim”

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Müftü Çetin mesajında; …