19 Eylül Cumartesi , 2020

EBYÜ’de “Engelsiz Oda” Projesi Hayata Geçti

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kozadan Kelebeğe Kulübü tarafından “ “Engelsiz Oda” açılış etkinliği düzenlendi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kozadan Kelebeğe Kulübü öğrencileri tarafından  “ mavi kapaklarla engelsiz bir oda yapalım” projesi kapsamında  Akyazı Beldesinde engelli bir çocuğu olan bir ailenin evine “ engelsiz oda “ hazırlanıldı.

Yapılan   “Engelsiz Oda” projesinin  açılışına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Engelsiz Birimi Başkanı Prof. Dr. Ergün Kutlusoy, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erhan Zeytun Kozadan Kelebeğe Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Aydoğdu  ve kulüp üyeleri katıldı.

Düzenlenen etkinlikte kulüp üyeleri tarafından alınan hediyeler takdim edildi.  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Engelsiz Birimi Başkanı Prof. Dr. Ergün Kutlusoy da bu tür projelere üniversite olarak önem verdiklerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Yapılan proje hakkında bilgi veren kulüp akademik danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Aydoğdu da yaklaşık altı aylık bir süreçte kulüp üyeleri ile birlikte bir milyona yakın mavi kapak topladıklarını belirterek, sponsorlar aracılığı ile de çocuk odası ve evin birtakım ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Daha öncede kulüp olarak birçok sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Aydoğdu, kulüp üyelerine ve projeyi hayata geçirmede destek olan herkese teşekkürlerini sundu.

Diğer Haber

Erzincan Milletvekilleri, “Gazilerimizi Minnet ve Saygıyla Anıyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla ortak …