24 Mayıs Pazar , 2020

Erzincan – Çayırlı Karayolu Yapımı Devam Ediyor

Haber: Eren Varlı
Erzincan- Çayırlı arasında ulaşımı 120 kilometreden 70 kilometreye kadar düşürecek olan yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Çayırlı ilçesini ziyaret ederek yapımı devam eden Erzincan- Çayırlı Karayolu yol yapım şantiyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak çalışmaları incelediler.

Yatırımları yerinde inceleme ve bilgi edinme amaçlı düzenlenen Çayırlı gezisine Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın yanı sıra AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Ömer Kayser’de eşlik etti.
Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ziyaretleriyle ilgili olarak yaptıkları açıklamada; “Erzincan- Çayırlı Karayolu yol yapım şantiyesinde karayolu yetkilileriyle ve yüklenici firma ekibiyle bir araya geldik. Çalışmaların son durumunu inceledik. Erzincan- Çayırlı arasında ulaşımı 120 kilometreden 70 kilometreye kadar düşürecek olan yol inşallah en kısa zamanda tamamlanan haliyle hizmete açılacak. Erzincan’da yapımı devam eden tüm kamu yatırımlarının yakından takibine devam ediyoruz” ifadelerini kullandılar.
Şantiye’de yetkililer ve çalışanlarla bir araya gelen heyet çalışmalar hakkında bilgi alarak çalışanlarla sohbet ettiler. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; “2017 yılında başlayan; Erzincan-Başköy-Çayırlı İl yolu yarma dolgu ve sanat yapıları yapım işinde Agrega, PMT, PMAT, Beton İmalatları Yarma Dolgu Serme ve sıkıştırma işlerimiz devam etmektedir. Yol yapım çalışması sonucunda Erzincan- Çayırlı arasında ulaşım 70 km kadar düşecek. Sayın Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ziyaretlerinden ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

“Bayramın Sevincini ve Coşkusunu İçimizde Hissedelim”

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Müftü Çetin mesajında; …