9 Aralık Perşembe , 2021

“Erzincan’da Siyasetçilerimiz Duymuyor”

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, “Sağır sultanın duyduğu konuları maalesef bazı yerde siyasetçilerimiz duymuyor. Yani nasıl duymazlar nasıl etmezler. Biz burada bas bas bağırıyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, bir basın toplantısı yaparak “Başka illerden milletvekilleri gelip bizleri dinliyorlar. Ama maalesef ki bizim burada milletvekilleri, ne il başkanları muhalefet ve iktidarı da dahil, ikisi de aynı. Biz yanımızda görmüyoruz, bunları yanımızda görmek istiyoruz. Çiftçimizin yanında görmek istiyoruz. Çiftçimizin sorunlarını çözmek için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.

Tamer Geyik açıklamasında Erzincan Şeker Fabrikası tarafından üreticilere Pancar Söküm avanslarının ödenmediğini söyledi.  Konuyla ilgili olarak tepkisini dile getiren Geyik; “Konu avansa gelince üreticilerimizin avanslarında henüz ödemediler. Yani bu konuda Albayrak şirketini samimi olmaya davet ediyorum. Üreticilerimizin pancarlarını alıp da şeker yaptığı halde daha söküm avansını vermedi. Bugün 12. Ayın 2’si bu avansları ne zaman verecekler. Bu çiftçimizin hakkıyla emeğiyle artık oynamayı bıraksınlar. Bunların derdi bu fabrikayı işletmek değil, biz de biliyoruz ki bunlar fabrikayı aldılar, şeker kotasını aldılar. Biz artık pancar ürettirmesek de bunu ithal eder getirir, satarız. Daha fazla para kazanırız düşüncesi içinden içindeler. Yalnız bizde Erzincan Ziraat Odası olarak üreticilerimizin her daim yanındayız. Bu üreticilerimizin bu şirkete ezdirmeyeceğiz. Şunu da buradan söylemek istiyorum. Şehrimizdeki milletvekilleri siyasi partiler, lütfen sizler de üreticimizin yanında olun görevini layıkıyla yerine getirmeyen şirketin sözleşmesinin feshedilmesi için sizler de Lütfen bu konuda bir girişimde bulunun. Üreticilerimize ezdirmeyin. Yarın öbür gün yine bizim karşımıza geleceksiniz yine bizden oy isteyeceksiniz. Ama Bizler üreticiler olarak bir de bakacağız. Bizim yanımızda kim duruyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Lütfen siz de üreticimizin yanında olun değerli üreticilerimiz değerli basınımız,  Şeker Fabrikaları özelleştirme zaman şehrin milletvekilleri o dönemki milletvekilleri özeleşsin iyi olacak güzel olacak. Siz daha rahat edeceksiniz bu lafları söyleyenler Şimdi neredeler? Niye Çiftçi ‘nin yanında durmuyorlar. Yoksa siyaseti bıraktık, işimiz bitti artık bizim çiftçiye de millete de ihtiyacımız yok mu diyorlar? Tarih bunu affetmez üreticimizin yanında olanı üreticimiz unutmaz. Üreticimizin yanında olmayanı da üreticimiz unutmaz. Gereğini de yapar.

Tabii ki şu anda biz her zaman yaptığımız açıklamalarda iktidarına da muhalefetine de bizim karşılaştığımız sorunlar da üreticimizin yanında olmalarını istedik. Üreticilerimiz kendilerini yöneten insanları veya bu konuda siyasete siyasi iddiası olanlar ülkeyi yönetme iddiası olanlar üreticimizin yanına gelip oy istiyorlar buna talip oluyorlar. Tabii ki bu en doğal hakkıdır. Siyasetin gereğidir, kuralıdır. Ama yani bizim de sorunlara sadece oyumuz alıp gitmek değil, bizim de sorunlarımıza mutlaka duyarlı olmaları lazım. Yanımızda Çiftçi ‘nin yanında olmak lazım. Yoksa sadece ben gelip oy alayım gideyim. Ondan sonra da Çiftçi ne hali varsa görsün. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bakın biz siyasetçi değiliz. Siyaset yapmıyoruz. Ama biz sivil toplum örgütüyüz. Bu konuda siyasetçileri tabi ki muhalefetiyle iktidarıyla yanımızda görmek istiyoruz. Yani bazı konular oluyor, görebiliyoruz. Bazı konularda göremiyoruz.

Yani her konuda %100 yani bunu lafı saklamaya gerek yok, sağır sultanın duyduğu konuları maalesef bazı yerde siyasetçilerimiz duymuyor. Yani nasıl duymazlar nasıl etmezler. Biz burada bas bas bağırıyoruz. Bizim bu sorunumuz var, bu sorunlarımızı çözün başka illerde milletvekilleri gelip bizleri dinliyorlar. Ama maalesef ki bizim burada milletvekilleri, ne il başkanları muhalefet ve iktidarı da dahil, ikisi de aynı. Biz yanımızda görmüyoruz bunları yanımızda görmek istiyoruz. Çiftçimizin yanında görmek istiyoruz. Çiftçimizin sorunlarını çözmek için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.

Diğer Haber

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı ile Kaymakamlar toplantısı, Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi. 112 …