10 Nisan Cuma , 2020

Erzincan’da Uzman Hekimlere “Corona Virüs” Eğitimi

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik başkanlığında, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan uzman hekimlere Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.B.D Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili tarafından Corona Virüs eğitimi verildi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen eğitime Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı, hastane başhekim yardımcıları ve hastane uzman hekimleri katıldı.

Eğitimde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.B.D Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili tarafından; “Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan yeni bir alt tipe bağlı “2019-nCoV” olarak tanımlanan Corona virüs hastalığı hakkında bilgiler verildi.

Diğer Haber

“Kandiller Af ve Şükür Vesilesidir”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır,  Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar. …