9 Aralık Perşembe , 2021

Fuarda Erzincanlı Gençler İllerini Tanıttı

Karabük Üniversitesi tarafından “İllerimiz Karabük Üniversitesi’nde Ayyıldızın Altında Buluşuyor” adlı fuar düzenlendi. Üniversite öğretim görevlileri ve öğrencilerin kendi illerini tanıtması amacıyla düzenlenen fuarda Erzincanlı gençler de Kendi illerini tanıttı.

Karabük Üniversitesi’nin kampüsünde kurulan fuar için yapılan organizasyonda  Erzincanlı gençlere ERDEF destek verdi.Öğretim Üyesi Meryem Çelik, Salman Gül, Yusuf Kurt, Abdullah Said Tögel, Vildan Keçeci, Ruhan Karatepe, Furkan Demirci, Mustafa Karadağ ve Mustafa Bozkurt bir araya gelerek Erzincan standı için ekip oluşturdular.Meryem Çelik ailesi vasıtasıyla Erzincan’dan tanıtım dokümanı ve ikram malzemesi temin edildi. ERDEF’le iletişime geçerek eksikleri bildirdi. ERDEF’ten Selahattin Ayvaz, Orhan Dal ve Şerif Kırtıl’dan oluşan heyet, ihtiyaç duyulan malzemelerle birlikte gençlere destek vermek üzere Karabük’e giderek açılış programına katıldı.

Erzincan’ın tarihi ve turistik yerlerinin tablolarının sergilendiği Stant ’ta kitap ve broşürler dağıtıldı. Tandır ekmeği, tulum peyniri, kete, leblebi ve dut ürünleri katılımcılara ikram edildi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Erzincan standında Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a Erzincanlı gençler tarafından resminin işlendiği bakır tabak hediye edildi.ERDEF heyetinin ilk defa düzenlenen bu etkinlikte yanlarında olmasından ve destek vermesinden mutlu olduklarını belirten gençler, Erzincan’ı layıkıyla temsil etmek istediklerini belirtti. Federasyon Başkanı Selahattin Ayvaz bu etkinlikte Türkiye’nin her yerinden gelen öğrencilere Erzincan’ın tanıtılması ve sevdirilmesinin önemli olduğunu belirterek, “ Erzincan hepimiz için önemli. Ailelerimiz orda yaşıyor. Şehrimizin gelişmesini ve güçlenmesini istiyoruz. Bu doğrultuda birlik içinde, sevgi ve ilginizi kaybetmeden gayret göstermeliyiz. Erzincan sizlerin gayreti ve birikimi ile geleceğe daha umutla bakabilecektir” dedi.

Diğer Haber

Öğretim üyesi alım ilanı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Devlet Yüksek Öğretim …