14 Nisan Çarşamba , 2021

Hemzemin Tehlikesi Ortadan Kalktı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan İl Özel Idaresi Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ve beraberindekiler, Erzincan’ın Kemah ilçesi Dedek Köyü yolunda yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde incelediler.

Erzincan’ın Kemah ilçesi Dedek köyü yakınlarında yaklaşık bir ay önce yük treninin hemzemin geçitte otomobile çarpması sonucu Dedek Köyü muhtarı Tahir Açıkgöz ile otomobil sürücüsü Ömer Coşkun Fırat yaşamını yitirmişti. Bunun üzerine İl Özel İdaresi ekiplerince Kemah ilçesi ile Dedek Köyü arasında bulunan, 1400 rakımdaki 3 bin 150 metrelik alternatif yolda asfaltlama çalışması yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen, finişer ve silindir gibi iş makinelerini kullanarak çalışmalara katkıda bulunan Vali Mehmet Makas, “talihsiz bir kaza sonucu yaşamını yitiren Dedek Köyü muhtarımız Tahir Açıkgöz ile Ömer Coşkun Fırat kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Üzerinde hemzemin geçit bulunan ve tehlike arzettiğini düşündüğümüz eski yolun yerine köye ulaşım sağlanan alternatif yolda asfaltlama çalışması yaparak hemzemin tehlikesini ortadan kaldırıp vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Umarız bir daha böyle talihsiz kazalar hiçbir yerde yaşanmaz” dedi.

Diğer Haber

Çamlıköy Tabiat Parkı yedi yıl süreyle kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma …