13 Haziran Pazar , 2021

Jandarma’dan “İzinsiz Kazı” Yapanlara Suçüstü

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’nca kaçakçılık ve tarihi eser kaçakçılığı olaylarının önlenmesi kapsamında “İzinsiz Kazı” yapan şahıslar suçüstü yakalandı.

Yapılan operasyonda 46 adet patlamaya hazır elektrikli fünye ve bir çok ekipman ele geçirildi. Operasyonla ilgili olarak Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada;“ Erzincan İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca ilimiz genelinde kaçakçılık ve tarihi eser kaçakçılığı olaylarının önlenmesi kapsamında yapılan çalışma neticesinde; Erzincan İli Kemah ilçesi Gediktepe Köyünde, (Z.A.),(A.Ç.),(E.S.),(H.Ö.) ve (O.K.) isimli şahısların 2803 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunun 3’ üncü maddesi kapsamında  “İzinsiz Kazı ” yaptıkları tespit edilmiş ve şahıslar suçüstü yakalanmıştır.

Olay yerinde 46 adet patlamaya hazır elektrikli fünye, 2 adet kazma, 1 adet balyoz, 1 adet benzin ile çalışan hilti, 2 adet hilti ucu, 2 adet 12 volt akü, 4 adet murç, 1 adet keser, 1 adet metal detektörü, 4 litre benzin, ve 30 metre elektrik kablosu ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıslar ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır. İlimizde Kaçakçılıkla Mücadele kapsamında Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılığı olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklar İliç’te Misafir Edildi

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evlerinde kalan çocuklar İliç ilçesinde misafir edildi. …