10 Nisan Cuma , 2020

Kurban Pazarında Satışlar Durgun

Haber: Eren Varlı

Erzincan Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle yapılarak hizmete açılan hayvan pazarında yaklaşan kurban bayramı öncesi yoğunluk yaşanırken satıcılar hayvanların bakıcısının çok ancak alıcısının yok olduğunu belirttiler.

Erzincan’da kurban pazarında her Perşembe olduğu gibi dünde yoğunluk yaşandı. Sabahın erken saatlerinde pazara getirilen kurbanlıklar görücüye çıktı. Daha çok büyükbaşların yer aldığı pazarda kalabalığa rağmen satıcılar satışların durgun gittiğini söyledi.

Kurban Pazarına alıcı olarak gelen Sabri Çil; “Sabahın erken saatlerinde pazara geldik. 7 hisse olarak kurban kesmek için uygun bir kurbanlık almak istiyoruz. Satıcı kendi göre haklı. Hayvancılık bu pahalılıkta çok zor yapılıyor. Fiyatlarda bu durum karşısında artıyor. Alıcılar olarak bizlerde kendi bütçemize göre alım yapmak istiyoruz. Tarım ve Hayvancılığın daha çok desteklenmesi gerekiyor. Erzincan olarak inşallah daha çok desteklenen gelişen bir şehir oluruz” dedi.

Kurban Satıcılardan Ekrem Bayram ise; “Fiyatların maliyetle eş güdümlü olarak artıp azaldığını belirterek satışların şuan için istenilen seviyede olmadığını bayrama daha yaklaştıkça artacağını ümit ettiklerini belirtti.

Diğer Haber

“Kandiller Af ve Şükür Vesilesidir”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır,  Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar. …