10 Nisan Cuma , 2020

Öğretmenlerden “Komşu Köyün Delisi” Oyunu

Haber: Eren VARLI
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Eğitimde Nitelik Çalıştayı” nın konu başlıklarından birisi olan ‘Öğretmen Gelişim Atölyeleri’ kapsamında Erzincan da görev yapan öğretmenlerin kişisel, sosyal ve mesleki becerilerini arttırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda oluşturulan atölyelerden biri olan Öğretmen Tiyatro topluluğu yaklaşık 5 ay süren yoğun çalışmalar neticesinde Yönetmenliğini Cem Özcan ve Sanat Yönetmenliğini Anıl Samancı’nın, oyuncu ekibini öğretmenlerin oluşturduğu “Komşu köyün delisi” isimli tiyatro gösterisini Doğa Koleji tiyatro salonunda sahneledi. Gösteriye İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul idarecileri ve Erzincan da görev yapan öğretmenler katıldılar.

Tiyatro gösterisinde görev alan öğretmen Emre Cihanbaş; “Biz il milli eğitim müdürlüğü AR-Ge birimi olarak sene başında öğretmen gelişim atölyeleri projesini hayata geçirdik. Bu proje kapsamımda yapacağımız atölye çalışmalarından bir tanesi de öğretmenlerimize yönelik tiyatro atölyesiydi. Yaklaşık 5 ay çalışma neticesinde komşu köy delisi adlı tiyatro eserine çalıştık. Bugün sergilemek nasip oldu. Emeğe geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haber

“Kandiller Af ve Şükür Vesilesidir”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır,  Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar. …