19 Eylül Cumartesi , 2020

Refahiye Belediye’sinin Logosu Değişti

Haber: Eren VARLI

Erzincan Refahiye ilçe Belediyesi’nin logosu değiştirildi. Logo çalışmaları için ilçe belediye başkanlığı tarafından logo ve tipografik yazı yarışması düzenlendi.

Yarışma sonucuna göre katılımcıların eserleri komisyonca yeterli bulunmadı. Bunun üzerine komisyon tarafından kompozisyon belirlenerek yeniden çalışma başlatılıp yeni logo ve tipografik yazı ortaya çıkarıldı.  Yapılan değişiklikle alakalı olarak Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı yaptığı açıklamasında; “  İlçemizin daha modern ve çağdaş bir logo ile simgesel olarak temsil edilmesinde ve tanıtımında kullanılmak üzere bugüne kadar kullanmış olduğumuz logodan da esinlenerek yeni bir logo oluşturulması için Belediyemiz Meclisince gündeme aldık.
Akabinde konu Refahiye Kent Konseyince görüşülüp fikirler alınarak Belediye Başkanlığımızca logo ve tipografik yazı yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmaya katılan değerli katılımcıların eserleri komisyonumuzca yeterli nitelikte bulunulmamıştır. Farklı tasarımların ortaya çıkması için oluşturulan komisyon tarafından kompozisyon belirlenmiş olup yeniden çalışma başlatılarak yeni logomuz ve tipografik yazı 07.01.2020 tarihinde yapılan Belediyemiz Meclisinin olağan toplantısında görüşülerek oy birliği ile kabul edilmiştir” dedi.

Paçacı ayrıca, Dumanlı Ormanları ve Refahiye’nin eşsiz ve tescilli balı gibi simgelerin yer verildiği logomuzun ilçemizin tanınması konusunda büyük katkıları olacağına inandığını belirtirken, çalışmaya katkıda bulunan ve daha önce düzenlemiş olduğumuz logo ve tipografik yazı yarışmalarına büyük bir teveccüh gösteren tasarımcılara ve yeni logonun oluşturulmasında emeği geçen büyük katkıları olan Kent Konseyi Üyelerine, logo tasarım komisyon üyelerine, Belediyemiz Meclis Üyelerine teşekkür ederek logomuzun ve tipografik yazımızın ilçemize hayırlı olmasını diledi.

Diğer Haber

Erzincan Milletvekilleri, “Gazilerimizi Minnet ve Saygıyla Anıyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla ortak …