18 Ocak Pazartesi , 2021

STK’lar Doğaya Yem Bıraktı

Erzincan’da ki bazı sivil toplum kuruluşları tarafından sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması maksadıyla yemleme çalışması yapıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki bazı sivil toplum kuruluşları, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması maksadıyla belirlenen alanlara yem bırakarak, sokak hayvanlarını beslediler. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla gündelik yaşamın olağan koşullarının değişmesi ve yiyecek içecek servisi yapılan yerlerin tüketim kapasitesinin düşmesi nedeniyle artık yiyeceklerden beslenen sokak hayvanları açısından yiyecek bulma zorluğu ortaya çıkması münasebetiyle Erzincan Valiliği himayelerinde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 15 ayrı noktaya sokak hayvanları için yem bırakıldı.

Düzenlenen yemleme çalışması kapsamında başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara mama, yem, yiyecek ve su bırakıldı. Yapılan yemleme çalışmasına yönelik açıklamada bulunan Vali Mehmet Makas, koronavirüs salgının sadece insan hayatını değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkilediği ve bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirlerin alındığını kaydederek, vatandaşların da bu konudaki hassasiyetlerini artırması gerektiğini ifade etti.

Vali Mehmet Makas konuşmasının devamında; “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerdeyiz. Erzincan’ın ismiyle müsemma olduğu üzere can Erzincan hitabıyla vücut bulan cana verdiği bir kıymet var.  Bugün burada 5 grupla sivil toplum kuruluşlarımız ve kamu kurumundaki görevli arkadaşlarımız ile 15 ayrı noktada sokak hayvanlarına besleme amaçlı mama ve yem bırakma çalışmamız olacak. Ben Can Erzincan’ımızın her zaman duyarlı bir kent olduğunu, ismine layık bir kent olduğunu ve insanının da yaratılana yaratandan ötürü önem veren bir karakterde olduğunu her platformda dile getiriyorum. Faaliyete katılan tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve can dostlarımıza önem veren insanımıza teşekkür ediyorum ”dedi.

Diğer Haber

12 sözleşmeli personel alınacak

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü bünyesine, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında istihdam edilmek üzere Sağlık Araştırma ve Uygulama …