Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Yetkilileri Erzincan’da

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğinde bir yıldır yürütülmekte olan “Türkiye’de Kan Basıncı Kontrolünün İyileştirilmesi Projesi” çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü proje yetkileri Erzincan’a geldi.Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğinde bir yıldır yürütülmekte olan “Türkiye’de Kan Basıncı Kontrolünün İyileştirilmesi Projesi” kapsamında  odak grup görüşmeleri ve son durum değerlendirmesi yapılıyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen Erzincan ziyaretine Dünya Sağlık Örgütü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder, Dünya Sağlık Örgütü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program Asistanı Sıla Toker, Sağlık Bakanlığı Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Dairesi Başkanlığı’ndan Dr. Zübeyde Özkan  Altunay, Tıbbi Teknolog Nevin Çobanoğlu, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ABD Dr. Öğr. Üyesi Hülya Şirin, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ABD Arş. Gör. Dr. Mert Babacanoğlu ve Arş. Gör. Dr.  Mücahit Yıldız katıldı.

Erzincan’a gelen heyet İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik’i  makamında ziyaret ederek proje hakkında görüştükten sonra yerinde değerlendirmeler yaparak aile hekimliği birimi ziyaretlerine ve odak grup görüşmelerine başladılar.

Diğer Haber

Final Sınavları Öncesinde Öğrencilere Rektör Morali

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, final sınavları öncesinde okuma salonlarında derslerine …