9 Aralık Perşembe , 2021

Vali Makas, Gazeteciler ve Basın Bayramını Kutladı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Vali Makas mesajında şu görüşlere yer verdi:  “24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan, haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın; doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşmasına ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine de önemli katkılarda bulunmaktadır.

Sanal ortamın giderek daha da yaygınlaştığı günümüzde, doğru tarafsız ve ilkeli yayın yapan basının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yaşanan gelişmeleri objektif ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunup, vatandaşlarımızın en doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamaya çalışan basın mensupları önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir.   Bölgemizde, ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerden kamuoyunun doğru ve hızlı haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına mesai mefhumu gözetmeden özverili bir şekilde çalışan; savaş, afet, salgın hastalık gibi zamanlarda bile her türlü zorluğa rağmen sorumluluk bilinciyle hareket eden basın mensuplarımızın çok önemli bir kamu hizmeti gördükleri de aşikârdır.

İlimizin tanıtımı başta olmak üzere refah ve kalkınmasına, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine önemli katkılar sağlayan basınımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu zor görevi başarıyla yerine getirmeye devam edeceğine gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; basında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümünde Erzincan’da görev yapan basın mensuplarımız başta olmak üzere tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bundan sonraki çalışma hayatlarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Diğer Haber

Sağlık Bakanlığı’ndan yeniden atama kurası

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Sağlık Bakanlığı, 23/11/2017 tarih ve 2017/19 …