25 Ekim Pazartesi , 2021

Vali Makas’tan Kemah Ziyareti

Erzincan Valisi Mehmet Makas ilçe ziyaretleri kapsamında Erzincan’ın Kemah ilçesini ziyaret etti. İlk olarak Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesine giden Vali Makas, ilçe Kaymakamı İsmail Demir, ilçe belediye başkanı Osman Kemal Aslan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Yapılan ziyaretlerde Kaymakamlık ve belediye makamlarında ilçedeki son durum hakkında ilçe Kaymakamı İsmail Demir ve Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’dan bilgi alan Vali Makas, kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi. Vali Mehmet Makas’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamı İsmail Demir ve Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Vali Mehmet Makas’a teşekkürlerini ilettiler.

Buradaki ziyaretin ardından Kemah ilçe esnafını gezen Vali Makas, faaliyet gösteren esnafın işleri hakkında bilgi alarak, karşılaştıkları sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Vali Mehmet Makas’ı işyerlerinde görmekten mutlu olduklarını dile getiren ilçe esnafı ise sıkıntılarını ve memnuniyetlerini bizzat kendilerine iletmenin mutluluk verdiğini dile getirdiler.

Ardından yakın zamanda açılması planlanan Kemah Huzur Evi binasında incelemelerde bulunan Vali Makas, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan’dan yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.  Daha sonra Kemah ilçesi Aziz ve Mehmet Torun İlkokulunu ziyaret eden Vali Mehmet Makas, okuldaki eğitim ve öğretim faaliyetlerini yerinde inceleyerek, gezmiş olduğu sınıflarda, öğrencilerle sohbet etti.  Tüm öğrencilere derslerinde başarılar dileyen Vali Mehmet Makas’a, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul idarecileri ve öğretmenler eşlik etti.

Diğer Haber

Minik Ellerden Çiftlik Gezisi

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ilkokul çocuklarına yönelik olarak çiftlik gezisi düzenledi. Milli Eğitim …