23 Haziran Pazar , 2024

Aç kalan kuşlar için yemlik astılar

Erzincan’da zorlu geçen kış şartları nedeniyle aç kalan kuşlar için Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) öğrencileri plastik atıklardan hazırladıkları yemlikleri ağaçlara astılar.
KYK yurtlarında kalan öğrenciler zorlu kış şartlarında aç kalan kuşlar için “Bir iyilikte sen yap” sloganı ile etkinlik düzenledi.
Öğrenciler, önce plastik atıklardan yemlik yaptılar daha sonra Dünya Sulak Alanlar günü etkinliği dolayısıyla düzenlenen etkinlikte içlerine koydukları yem ile birlikte Ekşisu Mesire Alanı’ndaki ağaçlara astılar. Dünyada bir çok canlının yaşama hakkı olduğunu söyleyen öğrenciler, kışın aç kalan kuşlar için böyle bir etkinlik yapmayı düşündüklerini, atık plastik şişe ve çeşitli kutuları boyayarak, süsleyerek yemlik haline getirdiklerini söylediler.
KYK İl Müdürü Fevzi SarıÇiçek ise öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci kazandırma amacıyla bir etkinlik düzenlediklerinin altını çizerek, zaman zaman bu gibi etkinliklerin devam edeceğini ifade etti. Sarıçiçek, Gönül Bağı projesi kapsamında yürütülen yardımlaşma ve dayanışma etkinliklerine çevreyi ve diğer canlıları da eklediklerini ifade ederek; “Doğaya yem ve yiyecek bırakmanın yanı sıra öğrencilerimiz kuş yuvaları da yaparak destek verdiler. Bizler kuşu ölen çocuğun taziyesine giden peygamberin ümmetiyiz. Dağlara kuşlar için buğday bırakan halifenin takipçileriyiz. Ülkesinde milyonlarca mülteciye kapılarını, gönlünü ve sofrasını açan bir milletin evladıyız. Bu yüzden tüm canlıları düşünmeliyiz. Türkiye’nin merhametinin ne kadar büyük olduğunu da dünyaya, kamuoyuna ve tüm gençlerimize anlatmaya çalışıyoruz” dedi.
Etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Fatih Kara ise öğrenciler tarafından aç kalan yaban hayvanları için yapılan yemliklerin doğada yüzlerce yılda kalan atık malzemelerden yapılmasının önemli olduğunun altını çizerek, yönetici ve öğrencilere bu gibi etkinlikler için teşekkür etti.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …