23 Haziran Pazar , 2024

“Bir Güzellik Yap Kendine” tanıtım projesi yapıldı

Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi(Çıraklık Eğitim Merkezi)’nde Ekonomik durumu zayıf olan öğrencilerin kuaförlük hizmetinden faydalanması için başlatılan “Bir Güzellik Yap Kendine” tanıtım projesi gerçekleştirildi.
Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi Kuaför atölyesinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, AR-GE Şube Müdürü Hasan Güneş, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sancak Aslan, Kurum Müdürler, Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ile proje kapsamında kuaförlük hizmeti alacak olan Beşsaray ortaokulu öğrencileri katıldı.
Proje hakkında açıklama yapan il Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün açıklamasın da; Mesleki Eğitim Merkezimizin “Bir Güzellik Yap Kendine” isimli projesi için buradayız. Projede ki amaç öncelikle Mesleki Eğitim merkezinin tanıtımı ve burada yapılan çalışmaları gün yüzüne çıkarmak. Mesleki Eğitim Merkezimiz de biz de Çırak ve kalfa olarak çalışan haftanın bir günü gelerek eğitimlerini alan kursiyerlerimiz haftanın diğer günlerini de iş yerlerinde çalışıyorlar. Çırak ve Kalfalarımız Mesleki Eğitim merkezimize gelerek almış oldukları dersler ve neticesinde yarına daha iye hazırlanabilmeleri için dezavantajlı öğrencilerimizi 7 gurup olarak 15 günde bir, toplamda 101 kız ve erkek öğrencilerimizi buraya getirerek tıraşlarını yaparak bu alanda öğrencilerimizin mesleki eğitimleri ile bilgilerini belli bir noktaya getirerek çırak ve kalfa olarak çalışan kursiyerlerimizin tecrübelerini artırmak dedi.
Gün, Sosyal projelerin önemine de değinerek” bu projeler öğrencileri birbirine yakınlaştırır köprü vazifesi görür. Köprüler insanları nasıl bir araya getiriyorsa uzakları yakın kılıyorsa sosyal projeler neticesinde öğrencilerimiz de birbirleriyle kaynaşıyorlar. Bu kapsamda bugün Beşsaray da okuyan öğrencilerimize çırak ve kalfa kursiyerlerimiz tıraşlarını yaparak ilk uygulamalarını başlatmış olacaklar dedi.
Mesleki Eğitim Merkezi Güzellik ve Saç Bakımı Öğretmeni Hüsna Önel yapılan proje hakkında kısa bir bilgi verdi.
Önel;” Bir Güzellik yap kendine isimli bir proje düşündük bu projede daha çok dezavantajlı öğrencilerin geleceği projede öğrencilere tıraş ve saç bakımının nasıl yapılması gerektiğini göstereceğiz tıraş ve saç bakımlarını da çırak ve kalfalarımız yapmış olacak.
Her iki haftada bir Mayıs ayına kadar devam edecek diyen Önel, Çırak ve kalfa öğrencilerimiz burada daha sık pratik yapma şansını bulmuş olacaklar zaten haftada bir gün geliyorlar iş yerlerin de fazla pratik yapma şansı bulamıyorlar dolayısıyla bu proje ile çırak ve kalfalarımız daha fazla pratik yaparak mesleklerini geliştirebilecekler.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …