23 Haziran Pazar , 2024

Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Seminer

TRT Okul Kanalında kişisel gelişim alanında farklı programlar yapan Eğitimci Yazar Polat Doğru öğrenci, öğretmen ve velilere kişisel gelişim semineri verdi.
Erzincan Belediyesi çok amaçlı konferans Salonunda verilen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve lise öğrencileri katıldılar. Lise öğrencilerine, öğlenden sonra saat 16.00’da öğretmen ve velilere verilen seminer büyük ilgi gördü.  Açılış konuşması yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; ‘’ ‘’Dünyada baş döndürücü bir şekilde teknolojik alanda, bilimsel alanda sürekli bir gelişme var. Gelişmişlik seviyesi ülkelerin ne olursa olsun bundan nasibini almak için herkes bir yarış içerisinde. Bakıyorum gelişmişlik seviyesi yüksek olanlar bunu daha çok arzuluyorlar. Çünkü onlar bu işin hazzını ve tadını almışlar. Bu gelişmenin, bu değişmenin buna ayak uydurmanın yeni şeyler peşinde koşmanın hazzını yakalamışlar. Bugünümüz dünden, yarınımız bugünden iyi olmalı. Dışarıdaki dünya bizden daha çok gelişiyorsa sonumuz yakındır demektir. Yer altı ve yer üstü kaynaklarının en zengini insan kaynağıdır. 18 Milyon gencimiz var. Gençlerimiz burada, hedef gösterecek olan anne ve babalar. Aile eğitimi bizim için çok önemli. En büyük hazine olan insan kaynağını yöneten, yetiştiren bizler çok daha fazlasını yapmak durumunda ve zorundayız. ‘’ dedi.
Ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Polat Doğru Çalışma ve Öz güvenin önemi anlatan sunumunu yaptı. Seminer bitiminde Eğitimci Yazar Polat Doğru’ya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından plâket verildi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …