22 Şubat Perşembe , 2024

Başbakan, 11 Nisan’da Hemşehrileriyle Buluşuyor

Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV)’in 11 Nisan Salı günü Sinan Erdem Kapalı Salonu’nda organize ettiği, “Başbakan Hemşehrileriyle Buluşuyor” istişare toplantısında tüm İlçe ve Belde Dernek Başkanlarını biraraya getirerek katılımlar için görev dağılımı yapıldı.Düzenlenen toplantıya, Başbakanlık Baş Danışmanı Süleyman Karaman, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Yardımcısı Saim Bahadır ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Kemah Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemaliye Dernek Başkanı ve Yardımcısı Muharrem Baltacı, İstanbul Erzincanlı Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, Tercan İlçesi Kargın Beldesi Dernek Başkanı Gazeteci Mehmet Gülnahar, Güngören Tercan Dernek Başkanı Selahattin Beket ve eski Başkan Ali Tekin, Erzincan24 Kurucu Dernek Başkanı Ahmet Akkaya, İstanbul Erzincanlılar Dernek Başkanı Sedat Şahin ve çok sayıda yöneticiler katıldı. Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, “İlimizin İstanbul’da faaliyet gösteren aktif İlçe ve Belde Başkanlarını bugünkü istişare toplantımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Malumunuz 16 Nisan’da Referandum seçimleri için çeşitli İllerde konuşma yapan Medar-ı İftiharımız sayın Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendi, 11 Nisan Salı günü saat 19.30’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda hemşehrileriyle de buluşarak bir konuşma yapacaktır.
O günkü buluşma için, İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bulunan İlçe ve Belde Derneklerimizin üyelerini ve tüm hemşehrilerimizin salona rahat gelmeleri için ulaşım konusunda sizlere otobüs tahsisi yapacağız. Bu konuda siz değerli İlçe ve Belde başkanlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinize de inancım tamdır. Şimdiden çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimi orada görmekten onur ve gurur duyacağımı bir kez daha belirtmek isterim. Hepinize katılımınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan Başbakanlık Baş Danışmanı Süleyman Karaman ise, “EKEV Başkanımızın dediği gibi, İlçe ve Belde Dernek Başkanlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyorum. Ayrıca derneklerimize ulaşım noktasında gereken destekleri sağlayacağız ve tüm başkanlarımı şimdiden çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.
Sonrasında söz alan dernek başkanları da, yapılacak çalışmaların koordineli şekilde yürütüleceğini belirterek, önerileri de dile getirdiler.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …