21 Şubat Çarşamba , 2024

15 Temmuz Gecesini dev bakıra işledi

Erzincan Otlukbeli İl Genel Meclisi Üyesi Recep Gündüz 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları, yaklaşık iki metre genişliğindeki bakıra işleterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek için Ankara’ya götürdü.
Otlukbeli il genel meclisi üyesi yapan Recep Gündüz(39) 15 Temmuz Darbe girişimi gecesinde İstanbul ve Ankara’da yaşananları Erzincan Bakırına işletti. Yaklaşık iki metre çapında 20 kilogram ağırlığındaki bakıra üç ay süren çalışma sonucu hazırlanan bakır tabloda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı da yer alıyor. 15 Bin TL’ye mal olan bakır tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 15 temmuzda vermeyi planlayan Recep Gündüz, O gece yaşananları ve kahramanları unutturmamak için böyle bir şey yaptırmayı düşündüğünü belirterek;”Bakırı ile meşhur Erzincan’dan cumhurbaşkanımız için yaklaşık 3 ay süren çalışma sonucu böyle bir bakır tablo hazırlattık. 15 Temmuz Darbe Girişimi kahraman halkımız demokrasisine, milli iradesine bağımsızlığına sahip çıktı, o gece yüzlerce şehit binlerce gazi verildi. Bizde elimizden geldiği kadar yaşananları unutturmamak adına böyle bir şey hazırlayarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilmek üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a teslim edeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …