15 Temmuz Kronoloji Sergisi Göz Doldurdu

Erzincan’da 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Erzincan Valiliği tarafından ErzincanPark AVM’de 15 Temmuz kronoloji Sergisi açılışı yapıldı.
Serginin açılışına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve il protokolü katıldı.
Erzincan Valiliğin açmış olduğu . 15 Temmuz kronoloji sergisinin yanında İhlas Haber Ajansı muhabirlerinin çektiği 15 Temmuz gecesine ait fotoğraflarının olduğu bir başka sergi açılışı daha yapıldı.
İHA tarafından çekilen fotoğrafın yer aldığı sergide protokol üyeleri, tüm fotoğrafları yakından inceledi. İhlas Haber Ajansı Erzincan Temsilcisi Abdullah Aslan da sergiye katılanlara fotoğraflar hakkında bilgi verdi.
Hain darbe girişiminin ilk anlarından itibaren çekilen İhlas Haber Ajansı’nın fotoğraflarını inceleyen vatandaşlar, o hain girişimi tekrar anımsadı.
İHA’nın sergisinin ardından Erzincan Valiliğin açmış olduğu 15 Temmuz kronoloji sergisinin açılışını yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş yaptığı açılış konuşmasında; ‘’Sürekli hafızalarda canlı tutulması amacıyla Valiliğimizin hazırladığı 15 Temmuz kronoloji sergisini açıyoruz. Az öncede İhlas Haber Ajansının muhabirlerinin çektiği 15 Temmuz gecesine ait fotoğraflarının olduğu bir sergi, hatırlattıkları itibariyle acı veren ama neticeyi düşününce milletin elde ettiği zaferi düşününce onu taçlandıran bir sergiydi. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum böyle bir sergi düzenlemiş oldukları için.
Bu iki anlamlı serginin sırt sırda, omuz omuza olmaları da ayrı bir güzellik görülüyor. Valiliğimizin hazırlamış olduğu sergimiz 1 hafta boyunca açık kalacaktır. 15 Temmuz gecesinden aydınlık bir şafağa çıktığımız, ulaştığımız 16 Temmuz öğle saatlerine kadar ülke genelinde ve Erzincan’da yaşanan her şeyin resimlendiği bir sergi bizleri bekliyor. Hayırlara vesile olması temennisiyle hayırlı uğurlu olsun. ‘’ şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …