23 Haziran Pazar , 2024

Aktürk: Teröre inat geleceğe umutla bakacağız

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk son zamanlar da yaşanan terör saldırılarını lanetleyerek tüm terör seviciler ve basiretsizliklere inat, geleceğe umutla bakmaya devam edeceklerini belirtti.
Terör örgütü ve teröristlere karşı Ülkemizi korumak vatandaşlık borcumuzdur diyen Baro Başkanı Av. Aktürk; “Öğrendiğimiz her bilgiyi, yetkili makamlara ileterek terörle mücadeleye destek olmalıyız” dedi. Terörü, terör örgütlerini, teröristleri övenlerin ve destekleyenlerin eylemleri ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama, halk arasında korku, panik yaratmak gibi kamu barışına karşı eylemler; 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunumuza göre suçtur, cezai karşılıkları vardır. Bu tarz eylemleri yetkili makamlara iletmek mücadeleye destek sağlayacaktır. Bir ülkenin düzenini sarsmak isteyenlerin, halkı yıldırmak isteyenlerin amacı; bizleri günlük alışkanlıklarından vazgeçirmek, tedirgin etmektir.
Biliyoruz ki Terör saldırılarının ana gayesi ülkemizi bölmektir; iç karışıklık çıkarmaktır. Bizler, Sağduyulu, provokasyonlara karşı dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Terör bizi yıldıramaz, bizim kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi bozamaz. Gün; birlik vaktidir. Devletimiz ve Yüce Türk Milleti; teröre hiç bir zaman boyun eğmedi, eğmeyecektir ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …