BARO’dan Özsoy’a Nezaket Ziyareti

Erzincan Baro Başkanı Avukat Adem Aktürk Yönetim Kurulu ile birlikte, gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak Gazetemizin Sahibi Gazteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy ile bir süre sohbet etti
Bizler gazetelerimizi ve basınımızı her zaman halkın sesi ve özgür iradenin sesi olarak gördük” diyerek her zaman basın mensuplarına destek olacaklarını yineledi.
Özsöz Gazeyesi Sahibi Gazeteci-Yazar Özsoy ise Baro Başkanı Av. Adem Aktürk ve yönetim kurulu üyelerine gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederek yapacakları çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.
Gazetemiz shaibi Özsoy’u makamında ziyaret eden Erzincan Baro Başkanı Avukat Adem Aktürk Göreve geldiğimiz ilk adndan itibaren bize desteğini esirgemeyen, biz seçildikten sonra Baromuza bizlere nezaket vehayırlı olsun ziyaretinde bulunan basınımızın yıllardan beri tanınan siması, Özsöz Gazetesi Sahibi Kazım Amcamızı ziyarete geldiklerini belirten , “Özsöz Gazetesi Erzincan’ın köklü ve etkin bir gazetesidir. Hepimizin ÖZSÖZ azetesiyle ilgili mutlaka bir anısı vardır. Öyleki her birimizin evinde mutlaka sakladığımız, anımızı yansıtan bir nüshası mevcuttur.Erzincan’da öncelikle sağduyulu, ilkeli yayın akışınızdan dolayı sizleri kutluyorum. 30 yıl aralıksız olarak bir gazeteyi devam ettirmek elbette kolay değildir. Bunu başarmak bile büyük bir başarıdır, taktirle karşılanmalıdır. Bizler Erzincan Barosu olarak toplumun hassasiyetlerini gözeterek tavrımızı koymuş, açıklamalarımızı yapmış ve hukugun üstünlüğü ilkesi ile Erzincan barosuna ayrı bir tarz getirmişizdir.Basın açıklamalarımıza ve faliyetlerimize gazetenizde yer verdiğinizden ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
Gazteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy , “Bizler ÖZSÖZ gazetesi ailesi olarak her şeyden önce kişilik haklarına saygı çerçevesinde yayın politikamızı belirledik. Hatamız olmuyormu? mutlaka olur. Ama hatalarımızı en aza indirmek için azami gayret sarf ederiz. Yaklaşık 30 yıl bir kuruluşu devam ettirmek elbette kolay değil. Nice saldırılar, baskılar, görmüş olan kuruluşumuz, her şeye rağmen yine de nefsi hareket etmemiş, sürekli toplumsal düşünmüş, kendi çıkar ve istikbalini düşünmemiş, halkın birliğini, huzurunu, şehrin yatırım almasını öncilikle saymıştır. Erzincan Türkiye’ye rol model bir şehirdir.
Bu şehirde yaşayan insanlar birbirilerini gerçekten seviyorlar.
Erzincan Barosunun’da bu toplumsal uzlaşıda, birlikte, dayanışmada payı küçümsenmeyecek düzeydedir. Bizlerde siz değerli Avukatlarımızın ortaya koymuş olduğu duruşu taktir ediyoruz* dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …