18 Mayıs Cumartesi , 2024

Başbakan Binali Yıldırım19 Mart’ta Erzincan’a Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan Referandumu öncesinde yaptığı yurt gezisi kapsamında 19 Mart Pazar günü Erzincan’da halk ile buluşaçak.
Başbakan Yıldırım, referandumda 18 maddelik anayasa değişikliğine ilişkin bilgilendirmelerde bulunacak
Anayasa değişikliği referandumu gezilerini devam ettiren Başbakan Binali Yıldırım 19 Mart Pazar saat 13:00’da günü Cumhuriyet Meydnı’nda Erzincanlılarla buluşacak. AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut AK Parti İl Başkanlığı binasında konuyla ilgili olarak açıklama yaparak tüm parti ismi gözetmeksizin tüm Erzincanlılar’ı meydandaki mitinge davet etti. Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan Referandumu öncesinde yaptığı yurt gezisi kapsamında 19 Mart Pazar günü Erzincan’da halk ile buluşaçak.
Başbakan Yıldırı, referandumda 18 maddelik anayasa değişikliğine ilişkin bilgilendirmelerde bulunacak
Anayasa değişikliği referandumu gezilerini devam ettiren Başbakan Binali Yıldırım 19 Mart Pazar saat 13:00’da günü Cumhuriyet Meydnı’nda Erzincanlılarla buluşacak. AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut AK Parti İl Başkanlığı binasında konuyla ilgili olarak açıklama yaparak tüm parti ismi gözetmeksizin tüm Erzincanlılar’ı meydandaki mitinge davet etti.
AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut yapmış olduğu açıklamada; “19 Mart Pazar günü Başbakanımız Binali Yıldırım, Erzincan’da olacak. Saat 13.00 da Erzincanlı hemşerilerimizle Dörtyol da birlikte olacak. Kısmet olursa bütün hemşerilerimizi mitinge davet ediyoruz. Erzincanlı hemşerilerimizden özellikle şunu istirham ediyorum. Başbakanımız Erzincanlı biz Erzincanlılar olarak parti ayrımı gözetmeksizin herkesi buraya davet ediyoruz. Bu miting bir parti mitinginden ziyade Türkiye’de ki birlik beraberlik ve Erzincan’ımızın birlik beraberliği ile Başbakanımızı onure etme mitingidir.
Orada CHP’lisi, MHP’lisi, AK Partilisi, BBP’lisi Saadet partilisi gözetmeksizin herkesin meydan da olup Başbakanımızı karşılamak istiyoruz. Sonuç olarak Erzincan’ın evladı.
Türkiye’de kendisi ile gurur duyuyoruz. Gerek Erzincan’da gerekse Türkiye genelinde yapmış olduğu hizmetler ile gurur duyuyoruz. Biz de kendisine yakışır bir şekilde karşılamak istiyoruz. Teşkilat olarak, belediye olarak gerekli çalışmaları yaptık. İyi bir katılım bekliyoruz. Başbakanımız bu sistem değişikliği onaylanırsa son Başbakan olacak. Belki son başbakan olarak son miting olacak. Bu tarihi bir olay. Bu tarihi olayda Erzincanlı hemşerilerimizin bulunması ve tarihi olaya tanıklık etmesi çok önemli. Başbakanımızın Erzincan diyince gözleri doluyor.
Bunu hep beraber görüyoruz. Son zaman da da cazibe merkezleri programı ile de Erzincan’da ki işsizliğin çözülmesi için çok büyük bir proje başlattı. Bu projelerde kısa süre içinde hayata geçecek. Çok ciddi müracaatlar var. 23 il içerisinde en çok talep de Erzincan’a var.
Bunlar olurken Başbakanımızın direktifleri doğrultusunda oluyor.
Biz Erzincan ile ilgili bir projeyi yukarı taşıdığımızda bütün kapılar açılıyor.
Bunların kıymetini bilmek, bunlara gerekli hassasiyeti göstermeyi Erzincanlı hemşerilerimizden bekliyoruz. İnanıyorum ki bu miting şimdiye kadar yapılan mitinglerin en kalabalığı olacak” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …