Başbakan Yardımcısı Canikli, Bu Milletle Uğraşmayın!

Erzincan’da Ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Canikli; “Hiç taviz vermeden gevşemeden hiç rehavete kapılmadan bu terör örgütlerini bu milletin başına bir daha bela olmayacak şekilde sürüp götürmemiz, ortadan kaldırmamız gerekir” dedi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Erzincan’da açılışı yapılan “Darbeden Demokrasiye” resim sergisinin açılışına katıldı. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Erzincan Belediyesi Kültür Evi yanında, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Güzel Sanatlar Lisesi ve Anadolu Ajansı iş birliğiyle “ Darbeden Demokrasiye” resim sergisi açıldı.
Sergiye Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlyas Çapoğlu, kamu kurum ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
Bu Geceyi Unutmayacağız ve Unutturmayacağız
Sergide açılış konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “ 5 Temmuz’da FETÖ terör örgütünün küstahça milletimize ve devletimize kast etmesi üzerinden bir yıl geçti. İnsanlık tarihinin yazdığı en büyük ihanetlerden biriydi 15 Temmuz. Biz bu tarihi milli hafızamıza kazdık. Bu geceyi unutmayacağız ve unutturmayacağız. O gece millet iradesine sahip çıkmaya kararlıydık. Ant içmiştik beraber yürümeye bu yollarda. Biz o ihanet gecesini liderimiz tarihimizin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin milletim siz yeter ki dik durun biz ölümüne varız dedi. Milleti için canını hiçe sayarak milletiyle yekvücut olan medarı iftiharımız hemşerimiz Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendinin dik duruşuyla atlattık. Meclis içerisinde kafalarına bombalar yağarken bombada atarsanız biz buradayız ne yaparsanız yapın buradayız diye haykıran cesur yürekler sayesinde bugünlere geldik” şeklinde konuştu.
Devlet Bizim Umudumuz Sığınamızdır Geleceğimizdir
Daha sonra konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasında; “ Herkes şunu iyi biliyor ki bu topraklar bu devlet bizim umudumuz sığınamızdır geleceğimizdir. Geleceğimizi umudumuzu karartmak isteyen ihanet örgütlerine terör örgütlerine emperyalistlerin uşağı olan FETÖ cülere karşı çıkma bilincini oluşturmamız yeniden diriliş ruhunu canlandırmamızı sağladı. Hakikat şudur ki bizler 15 Temmuz’da canını kanını gözünü kırpmadan feda edenleri anlatmak zorundayız. Ömer Halis Demirleri, Erol Olçokları, Şerife bacıları anlatmak zorundayız. Elinde bayrak yüreğinde imanla meydanlara çıkan yaşlı dedelerimizi ninelerimizi şehit olma arzusuyla belediyelerin süs havuzunda abdest alıp kurşuna yürüyen gençlerimizi ailesiyle helalleşip meydanlara koşan yiğitlerimizi anlatmak zorundayız” dedi.
Türk Taviz Vermez Şehit Olur Özgürlüğünden Taviz Vermez
Son olarak konuşan ve ülke gündemine dair açıklamalar yapan Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise; “ 15 Temmuz bu milletin gerçekten bugüne kadar çok büyük saldırılara maruz kaldığı önemli bir tarihtir. 15 Temmuz bu milletin bağımsızlığını hür yaşama iradesini korumak için her türlü bedeli ödeyeceği bu amacına ulaşmış olan bir millettir.
Bu Millet Gerekeni Yapmış Taviz Vermemiştir
Bugüne kadar nereden gelirse gelsin milletin iradesine karşı tehdit eden bütün saldırılara karşı binlerce yıldan beri bu millet gerekeni yapmış taviz vermemiştir. Bir Almanya yıllardan beri bu ülkede çoluk çocuk demeden katliam yapan, bu ülkede barış ortamını ortadan kaldırmayı hedefleyen PKK bölücü terör örgütü mensuplarına her türlü desteği vermiyor mu Almanya, kucak açmıyor mu? Onlara destek vermiyor mu? Aynı şey Fetullahçı terör örgütü içinde geçerlidir. Bugün başta Avusturya olmak üzere bütün Avrupa Fetullahçı terör örgütü ve diğer terör örgütleri için en güvenli limanlardan bir tanesidir. Onların desteği olmasa terör örgütleri bu ülkeye saldıramazlar. Bugüne kadar ki o katliamlarını gerçekleştiremezler. Arkalarında onlar var bunların bilinmesi gerekiyor.
Bırakın Yakımızı Bu Milletle Uğraşmayın!
Bakanımızı orada ki vatandaşlarımızla bir araya gelmesini dahi engelliyorsunuz. Nerede kaldı insan hakları bu faşizmin en tipik örneklerinden bir tanesidir. Faşizm budur işte baskıcı yaklaşım budur. Maalesef Avrupa’nın geçmişinde faşizmin ne kadar büyük bir güç olduğunu tarih bize gösterdi. Şu dönemde de Avrupa’nın hızla faşizme doğru kaydığını tekrar hayata geçirmeye çalıştığını ibretle izliyoruz. Bu millet özgürlüğünden kesinlikle taviz vermez. Aç yaşar taviz vermez. Türk taviz vermez şehit olur özgürlüğünden taviz vermez. Herkes bunu bilsin. Onun için bu terör örgütlerini üzerimize salanlara buradan Erzincan’dan Dörtyol meydanından bir kez daha sesleniyoruz. Bırakın yakımızı bu milletle uğraşmayın. Bizim kimsenin ülkesinde toprağında barışında gözümüz yok. İlelebet bu millet bu topraklarda özgürce yaşamaya devam edecek.
Bunu biz biliyoruz inşallah bu saldırıların arkasında olan güçlerde bunu anlarlar da bu milletin yakasından düşerler. Bizde işimize gücümüze bakarız. Daha huzurlu bir şeklide bu topraklarda yaşamaya devam ederiz. Bakın hala mücadele devam ediyor. Terör örgütleriyle mücadelemiz halen devam etmektedir. Fetullahçı terör örgütünün özellikle kripto gizli tutulmuş gizli kalmış elemanları vasıtasıyla bu tehdit devam ediyor. Onun için hiç taviz vermeden gevşemeden hiç rehavete kapılmadan bu terör örgütlerini bu milletin başına bir daha bela olmayacak şekilde sürüp götürmemiz, ortadan kaldırmamız gerekir. ” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …