Bizi Bilen Bilir, Bilmeyende Kendi Gibi Bilir

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Erzincan’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Başkan Başsoy, yemek sonrasında Erzincan gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ekşi su da gerçekleştirilen yemeğe Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un yanı sıra Özsöz Gazetesi Sahibi Kazım Erdem Özsoy, Erzincan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Barış Yalçınkaya ve birçok basın temsilcisi katıldı… Yemek sonrasında konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamasında; “Başkan Başsoy, “Erzincanlı gazetecilerimizi unutmadığımızı hatırlatmak amacıyla bu gün sizlerle bir aradayız. Hepinizin Basın Bayramı’nı ve Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Zor bir görev yapıyorsunuz. Bu görevin bilincindeyiz. Bütün gazeteciler camiası olsun, muhabirler olsun halkın haber alma özgürlüğünü yansıtan kurumlardır. O nedenle çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Hak ile vatandaş arasında, vatandaş ile devlet arasında bir köprü vazifesi gördüğünüzün farkındayız. Doğru habere ulaşmak için tabiî ki vatandaşın takip ettiği gazetelerdir, dergilerdir, basın yayın organlarıdır.
O nedenle sizin yaptığınız görev her yerde olduğu gibi ülkemizde, illerimizde ve dünyada çok önemli çok özel bir görev yaptığınızı bilincindeyiz. Geceniz yok, gündüzünüz yok biliyoruz. Her zaman halka haber ulaştırabilmek için cansiperane görev yapıyorsunuz. Bu nedenle de 24 Temmuz Gazeteciler Günü’nüzü ben tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarınızı temenni ediyorum. Objektif vatandaşın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunacağınıza eminiz.
Yapıcı ve özeleştiri yapma konusunda da Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve yöneticileri olarak da bunları yerinde ve zamanında yaptığınızın da bilincindeyiz. Ben ayrıca cemiyet başkanı, yönetim kurulu, üyelere birçok yerel gazetelerde görevlerini icra eden, o işe kendini adamış hemşerilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.
Bizim Dedikodu İle İşimiz Yok!
Daha sonra sosyal medyada yazılan bir yazı hakkında sorulan soru sonrasında konuşan Başkan Başsoy, ben her sokakta yazı yazanı kaideye alsam iş yapamayız. Bizim dedikodu ile işimiz yok diyerek şöyle devam etti; “Vatandaş kamelya talep etti. Biz resmi bir kurumuz ve resmi kurumda dışarıya iş yapabilir. Meclis kararıyla almış olduğumuz birim fiyat üzerinden sizlerde gelseniz bana başkanım bank almak istiyorum dediğin zaman kim olursa olsun bu Ankara’dan olur İstanbul’dan olur. Bugün bakıyoruz ki İstanbul’dan Şişli Belediyesinin banklarını her yerde görebiliyoruz. Bunlar normalde Erzincan’a değer katacak şeylerdir. Bizim kimseden gizlediğimiz sakladığımız bir şey yok. Bu araç görevlendirmesini personel görevlendirmesini resmi yapmışız.
Bu kamelyayı bahçesine kurduracak vatandaş maliyeti çıktıktan sonra parasının bir kısmını yatırmıştır. Gizlediğimiz sakladığımız bir şey yok. Bu yazıyı kurumu itam altında bırakarak böyle bir yazıyı neye göre yazıyorsun. Açıp bana sorabilir. Başkanım kulağımıza gelen bir şeyler var diye bizde doğrusunu söyleriz. Türkü çağırarak bir iş yapmak için bir adamın lafıyla buradan bir şeyler yakaladım diye hem şehri hem kurumu hem şahsımızı yıpratmanın bir anlamı var mı? Bu şehri de karalamaktır. Erzincan Belediyesi’nin atölyesinde üretilen bir oturma bankını kamelyayı gidip Ankara’da görseniz ne dersiniz? Bu gurur verici bir olay. Biz bunu büyütmeye çalışıyoruz, Fabrika haline getirmeye çalışıyoruz. Ama bazılarının aklı hayali bunlara yetmez. Bunlar bir şey yakaladım. Bundan acaba ne nemalanabilirim, ne pay çıkarabilirim bunun derdinde.
Bizi bilen bilir bilmeyende kendi gibi bilir.
Erzincan’da Bugüne Kadar 600 Milyon Liralık Bir Proje Duydunuz Mu?
Biz bu şehirde 600 Milyon TL’lik iki tane dev proje açıklaması yapıyoruz. Vatandaş bununla ilgili bir açıklama yapmıyor. Erzincan’da bugüne kadar 600 Milyon liralık bir proje duydunuz mu? En büyük proje Can Suyu projesiydi oda 100 Milyon TL idi. Erzincan’da yıllardan beri söylenmiş aksu projesi. Tramvay projesi, Türkiye de 3-4 tane büyükşehirden başka bir yerde var mı? Ciddiye almıyoruz biz bunları. Orada bir itam daha var. Ben takip etmiyorum ama basın birimine şahsımla kurumumla alakalı kim ne yazarsa yazsın bana getirin diyorum.
Eğer mahkemelikse mahkemeye yoksa önemsemeden geçiyoruz. O nedenle geldi bunlar. Allahtan kork. Böyle iftira iftira. O zaman git mahkemede bu itamlarını ispatla. Bunlara cevap vermiyorum. Ben dev projelerle uğraşıyorum. Arkadaş kafasını takmış küçük işlerle uğraşıyor.
Arkadaşlar şehirde benim muhatap olacağım kişiler resmen muhabir olarak görev yapanlardır. Benim tanıyacağım kişiler resmen bu işe gönül vermiş Kazım Erdem Özsoy, Halil İbrahim Özdemir gibi yıllarca kar amacı gütmeden basın olarak iş yapan kişileri muhatap alırım. Ben her sokakta yazı yazanı kaideye alsam iş yapamayız. Bizim dedikodu ile işimiz yok” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …