15 Temmuz Pazartesi , 2024

Çankırı Valisi Aktaş, Memleketi Erzincan’a Geldi

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzincan’a geldi. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ziyaretleri çerçevesinde Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaretlerinde Valilik şeref defterini imzalayan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, ardından Valilik makamında geçerek, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile bir süre görüştü. Erzincan Valisi Arslantaş, Çankırı Valisi Aktaş’ın yapmış olduğu ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendilerine teşekkürlerini iletti…Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Kimdir?
1962 yılında Erzincan Refahiye’de doğdu. İlkokulu Refahiye’de okuduktan sonra 1973’te İstanbul’a yerleşti. Ortaokulu ve Liseyi İstanbul Suadiye Lisesinde bitirdikten sonra 2 yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesinde okudu. Daha sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirerek 1990 yılında Kaymakamlık mesleğine girdi.
Sırasıyla Ordu-Gülyalı, Bayburt-Aydıntepe, Sivas-Yıldızeli, Düzce-Kaynaşlı, Rize-Pazar, Yalova-Termal, Bursa-Gürsu ilçelerinde kaymakam, Eskişehir Vali Yardımcısı, Mersin-Akdeniz ilçesinde kaymakam ve belediye başkan vekili (kayyum) olarak görev yaptı. 13.06.2017 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Çankırı Valisi olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …