21 Şubat Çarşamba , 2024

CHP Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına Çelenk suma programına CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır, Partili Yöneticiler, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve ve vatandaşlar katıldı..
Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından CHP İl Başkanı Ayhan Doğan programda günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı. Doğan yaptığı açıklamasında; “ Bugün Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal kurtuluş savaşını başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı gündür. Atılan bu tarihi adımla vatanı işgal edilmiş savaşlarda yorgun yorgun düşmüş yoksul halkın kendi kaderini eline aldığı ayağını bağlayan zincirleri kırdığı bir milattır. Bu milattır ki özgürlüğe ve bağımsızlığa aşık olan bir halkın boyundurluk altında yaşayamayacağının kararlığını bütün dünya ya göstermiştir. Bu bağlamda 19 Mayıs özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesidir. Başta bize bu ülkeyi emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk ve bütün kahramanlarımızı rahmetle anıyor, Atatürk’ün “Bütün ümidim sizlerdedir” dediği geleceğimizin mimarı gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı türlü yöntemlerle önemsizleştirmeye çalışanlar bayram kutlamalarını yaptırmamak için çaba harcayanlar, çeşitli baskı ve zorbalıklara bu halkı dizayn etmeyi düşünenler, Laik, Demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu olanlar, milli bayramlarımızı dar alanlara sıkıştırmaya çalışanlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bizler Atatürk’ün açtığı bu yolda gösterdiği hedefe doğru durmadan yürüyeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” bu duygu ve düşünceler ile Atatürk’ün geleceğimiz teminatı gördüğü gençlerimizi yürekten selamlar, hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …