Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Yoğun İlgi

Türkiye genelinde dershanelerin kapatılmasından sonra başlatılan destekleme ve yetiştirme kursları yoğun bir katılımla devam ediyor. Bu kapsamda Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesinde 147 öğrenci devamsızlık yapmadan kurs alıyor.
Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Şimşek destekleme ve yetiştirme kursları hakkında bilgi verdi. Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şimşek; “Yaz programımız da başladı
Üniversite hazırlık kurslarımızda 147 öğrencimiz şu anda bilfiil kurslarımıza devam etmekte. Son sınıfta yaklaşık 190 öğrencimiz var. Köye giden tatile gidenleri çıkarırsak 147 öğrencimiz kurslara geliyor. Kurslarımızda tarih, Türkçe, coğrafya, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji dersleri veriyoruz.
Velilerimiz Çocuklarını Gönül Rahatlığıyla Bizlere Emanet Edebilirler
Bir önceki seneki başarılarımız bizim bu kurslara niye bu kadar önem verdiğimizi niye kursları yapmamız gerektiği konusunda bize bir bilgi veriyor. Geçen sene mezun olan bir öğrencimiz eczacılığı kazanmıştı tercih etmemişti bu sene tıp fakültesi kazandı. Hukuk fakültesini kazanan öğrencimiz var. İlk beş binde, on binde, on yedi binde, yirmi binde çok öğrencimiz var. Zaten milli eğitim müdürlüğümüz de bu konuda bize gerekli desteği veriyor. Kurslarımız verimli bir şekilde devam ediyor. İnşallah Ağustos ayının sonuna kadar kurslarımız devam edecek. Bu öğrenci gurubundan çok daha umutluyuz.
İnşallah daha çok tıp ve hukuk fakülteleri çıkacak. Gerçekten başarı grafiği git gide yükselen bir okuluz. Yeni okulumuzda hizmete girecek inşallah o anlamda değişik bir okul profili görecekler. İnşallah başarılarımız devam edecek. Özellikle velilerimize seslenmek istiyorum, biz gerçekten eğitim değerleri yükselen bir okuluz kesinlikle velilerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla bizlere emanet edebilirler” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …