Emniyet Mensupları İftarda Buluştu

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü’nce Özel Harekât ve Çevik Kuvvet polislerine yönelik iftar yemeği düzenlendi. Erzincan Valisi  Ali Arslantaş; Emniyet Mensuplarının bu güne kadar Erzincan ilimizin huzur ve güveni açısından gösterdiğiniz üstün çalışma azminiz ve verdiğiniz hizmetler için sizlere halkımız adına şükranlarımı sunuyorum dedi Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü’nce Özel Harekât ve Çevik Kuvvet polislerine yönelik iftar yemeği düzenlendi.
Düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tümay Özgür, emniyet birim müdürleri ve emniyet mensupları katıldı.Özel Harekât Erzincan Şube Müdürü Turgut Beder programda yaptığı konuşmada bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekât olarak üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirdiklrini belirterek, bundan sonrada yerine getirmeye hazır olduklarını kaydetti.
Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ise yaptığı konuşmada, Özel Harekât ve Çevik Kuvvet için hazırlanan iftar yemeğinde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise yaptığı konuşmada; “Barışın, huzurun ve kardeşliğin pekiştiği, öne çıktığı Ramazan ayının bu güzel akşamında siz kahraman polislerimizle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım.
İnsanoğlunun var olduğu günden itibaren en önemli ihtiyaçlarından birisi barınma, diğeri ise güvenli bir şekilde hayatını devam ettirilme ihtiyacıdır. Vatandaşlarımızın esenliğinin, güvenliğinin sağlanması ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün temini konusunda kesintisiz 24 saat görev yapan polis teşkilatına hizmet eden siz değerli arkadaşlarımızla bir arada bulunmanın ve bu aziz millete hizmet etmenin gururunu paylaşıyorum. Unutulmamalıdır ki halka hizmet Hakk’a hizmettir ve Türk milletine hizmet en büyük onurdur.
Sahip olduğu modern donanımı, yetişmiş insan gücü, tescil edilmiş Uluslararası başarıları ve devlet ile vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından birini oluşturan Polis Teşkilatı, demokratik sosyal hukuk devleti anlayışının halka yansıyan yüzü olmak durumundadır. Bu bağlamda insan hak ve özgürlüklerini yaralamadan suç ve suçlularla mücadele etmek, dikkat edilmesi gereken önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek çağın gerektirdiği teknolojik, bilimsel donanıma sahip olmak gerekse insan odaklı hizmet kültürünü kurumsal anlayış haline getirmek açısından günümüzün hızla değişen dünya şartlarını takip etmek artık bir zorunluluk halini almıştır.
Devletin varlık sebebi ve ana görevlerinden biri, halkının güven ve huzur içerisinde yaşamasını temin etmektir. Bu asli görevini yerine getirirken siz değerli Emniyet mensupları en büyük sorumluluğu yerine getirmeye gayret gösteriyorsunuz.
Bu sorumluluğun ağırlığına ve karşılaştığınız tüm zorluklara rağmen görevin yerine getirilmesi konusunda gösterdiğiniz fedakârca kararlılık ve üstün çalışma azminin hiç taviz vermeden gittiğiniz vatan topraklarında da sürdürüleceğine olan inancım tamdır.
Sizler şerefli mazinizden ve milletimizden aldığınız güçle hem ülkemiz için hem de teşkilatınızın bir asrı aşkın tecrübelerinden istifade eden komşu ve dost ülkeler için vazgeçilmez kurumlardan biri haline gelmiş bulunmaktasınız. Bu güne kadar Erzincan ilimizin huzur ve güveni açısından gösterdiğiniz üstün çalışma azminiz ve verdiğiniz hizmetler için sizlere halkımız adına şükranlarımı sunuyorum.
Bu anlayışla, Emniyet Mensuplarının Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin güzel geleceği için üstlendikleri kutsal görevi başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam edecek olan, ilimizde görev yapmış Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr emniyet mensuplarına ve aile fertlerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Bu vesile ile vatan ve görev uğrunda hayatlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anarken, gazi ve kahraman polislerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …