Erzincan Baro Başkanlığın’dan EGC’ye Ziyaret

Erzincan Baro Başkanlığı tarafından 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Erzincan Gazeteciler Cemiyeti ziyaret edildi.
Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk yapılan ziyarette basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Basın; çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biridir.
Basınımız; tarafsız, doğru ve hızlı bir haber akışı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamaktadır. Özellikle ülkemizde meydana gelen son olaylarda gerek yerel basınımız gerekse de ulusal basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, milli menfaatlerimize uygun yaptıkları yayınlarla halkımızı doğru bilgilendirmeleri; demokrasi ve basın tarihimizde altın harflerle yerini almıştır.
15 Temmuz’un kahramanlarından biri de Türk basınıdır.
Şahsım ve milletim adına basınımızın bütün neferlerine o kara gecenin aydınlanmasında üstlendikleri önemli görevden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Basımımızın değerli çalışanlarının; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar dileriz.” Dedi.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya’ya ve diğer basın mensubu arkadaşlarımıza misafirperverlikleri adına teşekkür ederiz.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …