Erzincan, Erzurum PTT çalışanları birlikte Erzurum’da iftar açtı

Erzurum PTT çalışanları, bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
PTT Erzurum Başmüdürü Kamil Eti tarafından organize edilen iftar yemeğine PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut’da katıldı.PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, Erzurum’da katıldığı bir iftar programı çerçevesinde yapmış olduğu konuşmasında PTT’nin gelecekte yapmayı planladığı istihdamlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Akbulut, “4 bin 500 olan işyeri sayısını 15 bine çıkararak, Ülkemiz için istihdam üreteceğiz. Topraklarımız için iş, aş üreteceğiz. İnsanımıza dokunup hizmet üreteceğiz. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz..” ifadelerinde bulundu.
İftar programına katılan PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut,”Böyle mübarek bir gecede iftarımı çalışanlarımızla açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayında bizleri burada bir araya getiren Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun.
Bu güzel akşamda sizlerle beraber iftar yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
İnşallah bu mübarek ay ve devamında gelen Ramazan bayramımız memleketimize ve tüm insanlığa hayırlar getirir. Biz 40 bin kişilik bir aileyiz, bu aile her şeyi ile gecesi ile gündüzü ile iş içinde emeğini vererek mektup,kargo, tahsilat yaparak kuruş kuruş kazanarak ailesine ekmek götürüyor.Biz devletimize hazineye yük olmadan kendi gayretlerimizle çalışarak 160 bin kişinin rızkını sağladıktan sonra devlete vergi olarak katkı sağlayan dev bir kurumuz. PTT çalışanları olarak sizler çok önemli hizmetler yapmaktasınız.
İnsanlar arasında köprüler kuran iletişimi sizler vasıtasıyla yapmaktayız. Dolayısıyla yaptığınız işin önemini ve değerini düşünerek bu toplumdaki en saygın ve kıymetli insanlar olarak sizlerin arasında olmaktan gurur duyuyorum. Sizlerden isteğim, 80 milyon insanımızdan her birine hizmet sunarken ne olur yüzünüzdeki o tebessüm görülsün. Yüzünüzdeki o güzel gülümseme inşallah bizim şirketimizin ve ülkemizin bütün değerlerini daha ilerilere taşımaya vesile olacaktır.
Posta, bankacılık, e-ticaret gibi alanlarda Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren PTT, önümüzdeki dönemde hızlı büyüme gösterecek. Halen 4 bin 500 olan işyeri sayısının 15 bine, 40 bin olan çalışan sayısının da 100 bine çıkarılması için düğmeye basıldı.
Dünya markası olmak için çalıştıklarını ifade eden PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, şunları kaydetti: “Bu gayretin içerisinde mutlaka teknoloji, bilgi, beceri olması lazım.
Geçen yıl PTT’nin yüzde 17.8 büyüdüğünü ve kârının yüzde 30 arttığını ve PTT’nin dünya markası olması hedefinin konulduğunu bu amaçla atılan ilk adım olarak Bakanlar Kurulu kararı ile PTT’ye yurt içinde ve dışında şirket kurma ve ortak olma yetkisinin verildiğini söyledi. PTT Genel Kurulu’nda 15 şirket kurulması için karar alındığını anlatan Akbulut, sigorta şirketi kurulması için çalışma yaptıklarını bildirdi.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut,, elektronik bankacılığın önünü açacak Bakanlar Kurulu kararının çıkarıldığını anımsatarak, “Bankacılar, ‘PTTBank olamaz’ diyorlardı. Ama hükümetimizin ve bakanlığımızın iradesi, bu beklentileri altüst etti. Kendi kartımızı, elektronik ödememizi gerçekleştirerek, kullanıma açacağız” ifadesini kullandı.
2023’e kadar PTT’nin 40 bin olan çalışan sayısını 100 bine çıkaracaklarını dile getiren PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut,, 4 bin 500 olan işyeri sayısını 15 bine çıkararak, hangi yöne gidilirse gidilsin 20 dakika bir PTT işyerine ulaşılmasını sağlayacaklarını kaydetti. Ülkemiz için istihdam üreteceğiz. Topraklarımız için iş, aş üreteceğiz.
İnsanımıza dokunup hizmet üreteceğiz. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz. PTT’ye 2 bin 500 kişinin alımının gerçekleştiğini, 2 bin 500 kişilik alım için de yetkinin alındığını ifade eden PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, bu yıl içinde alımları 5 bine çıkaracaklarını belirtti
Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın sayesinde PTT bu noktaya geldi, Dünya Posta Kongresi Türkiye’de yapıldı, dönem başkanlığını aldı, güzel kararlar çıktı. Yöntim Kurulu Başkanımız Genel Müdürümüz Sayın Kenan Bozgeyik İdari Konsey Başkanlığını 2020 yılına kadar üstlendi İstanbul’da düzenlenen kongre sonrasında Türkiye, 2017-2020 yılları için İdari Konsey Başkanlığı görevini üstlendi. İdari Konsey, Kongreler arasındaki süreçte işlerin devamlılığını sağlayan bir UPU organı. PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, 25. Dünya Posta Kongresi’nin 2012 yılında Katar’ın başkenti Doha’da yapıldığını hatırlatarak, “O dönemde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın büyük desteği ve gayretleri neticesinde 26. Kongre’nin Türkiye’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştır” dedi.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, İstanbul Kongresi’nde posta işlerinin büyümesi için elzem olan hizmet kalitesi gibi konuların ele alındığını belirtti.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, İstanbul Dünya Posta Stratejisi’nin aynı zamanda posta ağının işlevini iyileştirme; etkili pazar işleyişi sağlama; inovasyon, entegrasyon ve kapsayıcılık gibi ilkelere vurgu yaptığını söyledi.
Personel ve aileleriyle bir arada iftar yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Erzurum Başmüdürü Kamil Eti, “Mübarek Ramazan ayına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu mübarek ayda Erzurum PTT olarak bir iftar yemeğinde çalışanlarımız ve aileleri ile bir arada olmak istedik. Yüce Allah’ım inşallah bizleri böyle nice Ramazan aylarına ulaştırsın.
İftarımıza katılan başta Genel Müdür Yardımcımız Sayın Gürbüz Akbulut olmak üzere tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte siz çok değerli personellerimizle birlikte tüm Erzurum ile bütünleşip, birleşerek PTT hizmetlerini en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz.
Erzurum halkına yakışır en güzel hizmeti sunmak için başta şahsım olmak üzere hep birlikte koşar adım çalışacağız. Herkesin mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Erzurum PTT Bşmüdürü Kamil Eti’nin evsahipliğinde organize edilen iftar programına PTT Genel müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, PTT Erzincan Başmüdür Metin Ağdaş , Bayburt PTT Başmüdürü Mehmet Karabaş, Birlik Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir çok sayıda PTT çalışanları ve aileleri katıldı.
Haber: Enes Sevilir

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …