22 Şubat Perşembe , 2024

Erzincan Tulum Peyniri Tantıldı

Türkiye’nin ilk tek peynir magazin dergisi Cheese Life Magazine dergisi her sayısında bir peynir şehrini tanıtıyor. ERZİNCAN Peynir şehirleri deyince akla ilk gelen şehirlerden birisi. Gazetemize açıklama yapan Cheese Life Magazine dergisi editörü Prof. Dr.Yavuz Öztürkler..“Dergimiz konusunda tek ve uzman bir dergi, Türkiye’nin ilk ve tek dergisi olunca sorumluluğumuzda artmakta bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak her sayımızda bir peynir şehrini tanıtmaktayız. Hazırladığımız plana göre 35 şehrimizi peynir şehri olarak tanıtacağız. Amacımız peynir şehirlerinin tarihini, doğasını, coğrafyasını ve tabi ki PEYNİRİNİ tanıtmak.
Erzincan’da sıcak bir ilgi ile karşılaştıklarını söyleyen Prof.Dr.Yavuz Öztürkler, özellikle Erzincan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy’un konuya çok ilgi duyduğunu bunun çok sevindirici olduğunu söyledi. Prof.Dr.Yavuz Öztürkler devamla, Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “Bir peynir şehri Belediye Başkanı olduğunun farkında” ve şehrin ekonomisine büyük bir katkısı olan peynirin daha da bilinir hale getirilmesi için azimli. Önümüzdeki günlerde Erzincan peynirinin Ülke genelinde daha da bilinir hale geleceğini vurgulayan Öztürkler özellikle bitki florasının yoğun olduğu bölgelerdeki peynir aromasının Ülkede tek olduğunu söyledi.
Dergi editörü Öztürkler, Erzincan özel dosyası ileErzincan’lı dostlarımızı özellikle peynir konusuna duyarlı olmaya davet ediyorum ve peynirlerine sahip çıkmalarını istiyorum. Erzincan dosyamızın ön çalışmasını www.cheeselifemagazine.com adresinden takip edebilirsiniz.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …