Erzincan Üniversitesi’nde Nevruz Bayramı Kutlandı

Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı, düzenlenen etkinlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Üniversitesi işbirliği ile Yalnızbağ Yerleşkesinde düzenlenen programa Vali Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Jandarma İl Komutanı J. Albay Tümay Özgür, il protokolü, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Katılımcıların nevruz ateşini yakması ve demir dövmesi ile başlayan etkinlikler Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu’nun konuşmasıyla devam etti.
Birlik ve beraberliği korunması için kültürel değerlerin yaşatılması gerektiğini belirten Rektör Çapoğlu, “Bayramlar kişileri ve toplulukları kaynaştıran en önemli günlerdendir. 3 bin yıldan beri kutlanan nevruz, yeni bir gün yeni bir hayata başlamayı çağrıştırır” şeklinde konuştu.
Erzincan Milletvekili Serkan Bayram ise “Nevruz; birlik, beraberlik ve kardeşlik demektir. Nevruz, geleceğe yürüyüş demektir” dedi.
Vali Ali Arslantaş da, nevruzun birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu ifade ederek, “Nevruz, insanların tabiata koştuğu, bahara merhaba dediği bir gündür” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Erzincan Belediyesi Mehteran Ekibinin gösterisi, dombra dinletisi ve açık hava konseri sunuldu.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …