23 Haziran Pazar , 2024

Erzincan’da 19 Mayıs Töreni

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Erzincan Belediyesi önünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, bazı siyasi parti temsilcileri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şube Başkanı Sabri Taş gaziler, öğrenciler ve sporcular katıldı.
Törende konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mumcu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98. yıl dönümünün kutlandığını söyledi.
19 Mayıs’ın gençlik gençliğin ise gelecek demek olduğunu ifade eden Mumcu, “Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Bu güvenceyi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak bizlerin görev ve sorumluluğu olmalıdır.
Çünkü vatanımız için şehit olan binlerce vatan evladının sıkıntı ve yokluklar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, 19 Mayıs 1919’da atılan “milli egemenlik” ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, dün olduğu gibi bugün de çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.” dedi.
Halk oyunları gösterilerinin ardından Atatürk anıtındaki program sona erdi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …