Erzincan’da karne heyecanı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle Akşemsettin İlkokulun da gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilere karnelerini dağıttı.Vali Arslantaş; Türkiye’nin her kategorisinde 1. Sıraya ilimizi yerleştirme hedefimizi gerçekleştirmeye sevk etti bizi azmimiz, kararlılığımız bu yönde dedi2016-2017 Eğitim Öğretim yılı karne töreni Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın katılımı ile Akşemsettin İlkokulun da gerçekleşti. Vali Arslantaş İlkokul öğrencileri ile sohbet ederek yaz tatili değerlendirmelerinde bulundu.
2016-2017 eğitim öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler karnelerini aldı. Erzincan’da 40 bin 771 öğrenci karne aldı. 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Karne töreni Erzincan Valisi Ali Arslantaş katılımı ile Akşamseddin İlkokulunda gerçekleşti. Karne törenine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Milli Eğitim İl Müdürü Aziz Gün, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.Akşamseddin İlkokulunda giden Erzincan Vaşlisi Ali Arslantaş ilk olarak okulun 1-A ve 1-B sınıfını ziyaret ederek öğrencilerine karnelerini dağıttı. Okumayı yeni öğrenen 1. Sınıf öğrencileri ile sohbet eden Vali Arslantaş, öğrencilere kitap okutturdu.
Türkiye’de Erzincan’ı her kategoride 1. Sıraya yerleştirmeyi hedeflediklerini belirten Arslantaş, yaptığı açıklamada; ‘’2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı Erzincan’ımız için iyisiyle kötüsüyle bugün sona eriyor. Çocuklarımız bugün karnelerini alıyorlar. Kötüsü az, iyisi çok olan bir sezon oldu. Hem bireysel etkinlikler açısından, hem sportif etkinlikler açısından, gurup çalışması, projeler, ders başarıları, Milli Eğitimin yaptığı sınavlarda elde edilen başarılarla yüz akı olan bir sezonu geride bıraktık. Ancak hedeflerimizi daha da büyütmemizi Türkiye’nin her kategorisinde 1. Sıraya ilimizi yerleştirme hedefimizi gerçekleştirmeye sevk etti bizi azmimiz, kararlılığımız bu yönde. Bugün 40 bin 771 öğrencimiz karne aldı. Hiç bir şey için geç değil ve telafisiz olmayan bir şey yok. Karneleri kötü olan çocuklarımız mutlaka olacak. Başarılı olan olduğu kadar çeşitli hem çevresel hem ailesel hem psikolojik etkenlerden dolayı başarılı olamayan çocuklarımızda var. Ailelerimize bunun telafisinin mümkün olduğunu hatırlatıyorum. Çocuklara şevkatli, merhametli yaklaşmalarını tavsiye ediyorum. Bugün çocuklarımız tatile başlıyorlar ancak 3 bin 386 öğretmenimiz 1 Temmuz’a kadar devam edecekler. 8. Sınıf ve 12. Sınıf derslerine girecek öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu yaz tatilimiz yok. TEOG ve LYS sınavlarına hazırlanacak çocuklarımız 1 Temmuz’dan itibaren takviye kurslarına okullarımızda devam edecekler.’’ Dedi.
Vali Arslantaş Erzincan Güzel Sanatlar lisesinde karne dağıtım programını gerçekleştirdikten sonra Özel Doğa Okullarında Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve lise sınıflarında karne dağıtımı gerçekleştirirken programa katılan öğrenci ve velilerine yaz tatili konusunda önerilerde bulunarak iyi tatiller temennisinde bulundu.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …