21 Şubat Çarşamba , 2024

Erzincan’da Off-Road Heyecanı Nefes Kesti

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Ekşisu Mesire Alanı’nda off-road yarışları düzenlendi. İş makineleri tarafından oluşturulan özel parkurda yarışmak için Erzincan’ın yanı sıra çevre illerden de onlarca özel dizayn araçlar geldi. Yarışmanın açılışını Vali Ali Arslantaş ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptı. Off-road aracının direksiyonuna geçen Vali Ali Arslantaş startın verilmesinin ardından, yaklaşık 3 kilometrelik parkurda ilerlemeye başladı. Su dolu çukurlardan bata-çıka ilerleyen Vali Arslantaş, parkurun en zor yeri olan ve cehennem çukuru olarak isim verilen etapta çamura saplandı. Defalarca denemesine rağmen aracı bir türlü parkurdan çıkartamayan Vali Arslantaş su dolu çukuru pas geçerek, parkuru tamamlayabildi.
Yarışmacılar için zorlu bir parkur yapıldığını ifade eden Vali Ali Arslantaş; “Belediye başkanımız biraz heyecanlandı. Üç defa denememize rağmen geçemedik. Yarışma süresince orada kimlerin zorlanacağını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.Erzincan’ın yanı sıra Erzurum, Kars, Tokat ve Trabzon’dan da off-road araçlarının katıldığı yarışmalar gün boyunca devam etti. Yarışmacılar belirlenen parkuru en kısa sürede tamamlayabilmek için kıyasıya mücadele etti. Havanın sıcak olmasını fırsat bilen vatandaşlar da yarışmaları ilgi ile izledi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …