23 Haziran Pazar , 2024

Halk Pazarı Atıl Durumda

Erzincan Murat İşhanı arkasında Erzincan belediyesi tarafından yaptırılan yeni halk pazarı Atıl durumda. 22.10.2014 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Erzincan yeni halk pazarı oto park olarak kullanılıyor. Yeni hal halk pazarı açılışında Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şu ifadeleri kullanmıştı Pazar yerinde ayrıca bir özellik daha var.
Burada bir sandık oluşturduk. Alış veriş yapan, hali vakti yerinde olan kardeşlerimiz, birçoğu da fakire domates gitsin, 2 kilo erik gitsin dediğiniz zaman onlarında kursağına bu pazaryerinden bir şeyler gitti derseniz, aldığınız 1 kilo ürünü buradaki yardım sandığına bıraktığınızda bu bölgedeki fakir, fukara, alma gücü düşük hemşerilerimiz de buralardan sizin haberiniz olmadan, sizin sadaka cariyenize yazılacak, sizin hesabınıza yazılacak bir hizmeti de başlatmış olacağız demişti.
Vatandaşlar şu an görsel olarak duran yeni hal pazarı oto park olarak mı kullanılacak yoksa söz verilen pazarımıza kavuşabilecek miyiz diye cevap bekliyorlar.
Bu Pazar yerinin Erzincanlılara hizmet verecek şekilde yeniden bir düzenlemeyle yöresel ürünlerin satıldığı Pazar yeri ve yine mevsimlik ürünlerin satışları yapılacak şekilde düzenlenmesini bekliyor. Balık pazarı olarak hizmet sunabilmeli.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …