23 Haziran Pazar , 2024

İlter: Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi Olarak 2016 Yılını Başarılı Geçirdik

“Erzincan da 2016 yılı Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak başarılı bir yıl geçirdik. Kan bağış hedeflerimiz Erzincan olarak ulaşmış bulunmaktayız” diyen Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Müdürü Mesut İlter konuyla ilgili olarak açıklamarda bulundu. Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Müdürü Mesut İlter 2016 yılında Erzincan genelinde kan bağışından Kızılay olarak vatandaşlardan memnun olduklarını dile getirerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
İlter, 2016 yılı Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini ifade ederek halkımıza ve yetkililerimize yardımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Müdürü Mesut İlter açıklamasında; Sevgili Erzincanlılar hepinize hayırlı günler diliyorum. Erzincan da 2016 yılı Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak başarılı bir yıl geçirdik. Kan bağış hedeflerimiz Erzincan olarak ulaşmış bulunmaktayız. Halkımızda bir yanlış anlaşılma var, oda ben bir kere kan verdim, evet bir kan verdiniz ve bitti. Fakat gerekli olan bu kanı yine sizden almak zorundayız. Dolayısıyla bu işi sürekli bir hal getirmek lazım, istikrarı yakalamak lazım. Sürekli tüketilen bir gıda malzemesi gibi düşünelim, yani evine 5 tane ekmek almakla bir hafta sonra yiyemediğimi gibi kanı da periyodik olarak uygun şartlarda tekrar tekrar bağışçı olmak zorundayız. Bu iş gönüllü bir iş ama bizim yakınımızın da elbet bir gün kana ihtiyacı olacaktır. İsteğimiz şudur evet kan bağışlayalım ama bunun tekrarını da getirelim. Tekrardan halkımıza ve yetkililerimize yardımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …