Kargın Belediyesi ve Halkı KYK Erzincan il Müdürlüğü ile birlikte HALEP’İN YANINDA

Erzincan Tercan İlçesi Kargın Belediyesi ve halkı  tarafından Halep için ‘Haydi bir çuval un senden olsun’ sloganı adı altında başlatılan kampanya kapsamında Halep’e un ve meşhur Kargın patatesi  gönderildi. Kargın’da düzenlenen programa Tercan Kaymakan’ı Kürşat Karaca, Kargın Belediye Başkanı Ramiz Aydın, KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçicek ile Gazeteci Yazar Kazım Erdem Özsoy. PANKOP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Dumlu’da katıldı.
Halep Bizimledir sloganıyla yardım kampanyası başlatan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı 81 il müdürlüğünde ve Kıbrıs’taki tüm yurtlarda barınan 560 bin öğrenciyle birlikte devam ettiriyor.
Konuyla ilgili olarak iki haftadır çalışma yapan Erzincan KYK İl Müdürlüğü ve bağlı yurt müdürlüklerinde yürütülen yardım kampanyası çalışmaları sona yaklaşmak üzere. Öğrencilere yardımlaşma ve sosyal sorumluluk duygularını aşılamak, mazlum insanların ve coğrafyaların yanında olmak bilincini kazandırmayı arzu ediyoruz. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, “Çıktığımız yolda Erzincanlı hayırsever işadamlarının, küçük esnafın ve gönlü zengin vatandaşlarımızın bizleri yalnız bırakmamış olmasından büyük bir gurur ve onur duyuyoruz. Özellikle de harçlıklarından feragat ederek küçük de olsa çorbada tuzum olsun diyen öğrencilerimizin canla başla yardımda bulunma istek ve hevesleri bizi ziyadesiyle sevindirmiştir.”
Yardım malzemelerinin yüklenmesinden sonra konuşan Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, “Devletimize sonuna kadar sahip çıkmak zorundayız. Her insan gibi milletlerin de kaderi vardır. Bizim kaderimiz de bu topraklarda dünyaya nizam vermektir. Somali’den Türkmen Dağı’na, Bosna’dan Arakan’a kadar aranıyorsak yaptığımız hizmetlerin sonucudur. Türkiye ve halkımız İslam’ın ve mazlum coğrafyaların son kalesidir. Biz yardım sever ve mazlumun yanında olan bir ecdadın torunlarıyız. Bizler devletimize ve milletimize sahip çıkmak zorundayız. Biz ne kadar güçlü ve birlik içerisinde olursak mazlum halkların da o kadar yanında oluruz. Bu güzel çalışmayı başlatan KYK İl Müdürlüğü’ne ve Kargın belediye başkanımız, Kargın halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Kargın Belediye Başkanı Ramiz Aydın ise, “Halkımın bu yardımseverliği beni duygulandırdı. Bu coğrafyanın mert ve yiğit insanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Erzincan KYK İl Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu yardım kampanyasına Kargın Belediyesi ve Kargın halkı sessiz kalmayarak yetiştirdikleri patateslerden güçleri yettiğince vererek, Halep’teki kardeşlerinin yanında olduklarını ifade ederek; soğuk ve karlı havaya rağmen bir TIR’ı doldurdular. 15 ton patates yanında 12,5 ton da un yardımında bulunan Kargınlıların bu fedakârlığı karşısında duygulandıklarını ifade eden KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, “Bizler gençlerimize yardımlaşma duygusunu, sosyal sorumluluk bilincini kazandırmak gayesi ile Türkiye ve Kıbrıs’taki toplam 686 yurt müdürlüğümüzde 560 bin öğrencimizle Halep için yola çıktık. Siz Anadolu’nun yardımlaşma ve mazlumun yanında olma refleksini gençlerimize de kazandırmak arzusundayız. Sizlerin mazlumun yanında olma refleksiniz ve duygunuz bizlere cesaret veriyor. Bugün burada göstermiş olduğunuz bu fedakârlık büyük bir hayır örneğidir. Gençlerimizi ve kurumumuzu, ayrıca Halep halkını yalnız bırakmadığınız için Tercan Kaymakamımız Sayın Kürşad Karaca, Kargın Belediye Başkanımız Sayın Ramiz Aydın’a, Kargın’ın fedakâr muhtarlarına, mert halkına şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi. 27,5 ton yardımın yüklendiği TIR, dualarla Erzincan’a uğurlandı.
Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …