Kargın’ın Gururu Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Aydın’dan Kasabasına Ziyaret

Kargın’nın Gururu Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın memleketi Kargın kasabasını ziyaret etti.
Ramazan Bayramı nedeniyle doğup büyüdüğü toprakları ziyaret eden Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın doğup büyüdüğüm Kasabamı ve halkımızı çok seviyorum. Sıla-i Rahim yaptık. Bayram nedeniyle büyüklerimizi ziyaret edip hayır dualarını aldık. Hemşehrilerimizi baba ocaklarında birlik ve beraberlik içerisinde görmekten ziyadesiyle mutlu oldum. İnşallah bu birlik ve beraberlik ruhu hiç bir zaman bozulmaz.” dedi
Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’la Kargın gurur duyuyor
Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’ın abisi Kargın Belediye Başkanı Ramiz Aydın ise konuşmasında Belediye Başkanı Ramiz Aydın ise konuşmasında; “ Kasabamızın gururu Büyükelçimiz Ali Kemal Aydın’ın ziyaretleri bizleri mutlu etmiştir.Her zaman yanımızda olan ve her konuda desteklerini esirgemeyen, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a şahsım ve halkım adına teşekkür ederim.” Dedi.
Kasabayı gezen Büyükelçi Aydın, proğramını tamamlayarak Berlin’e döndü.
Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın kimdir
Büyükelçi Ali Kemal Aydın 1965’te Erzincan, Tercan İlçesine bağlı Kargın Beldesi’nde doğdu ilkokulu Kargın’da Ortaokul ve liseyi Erzincan’da okudu.
1986 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başladı. 1986-2005 yılları arasında sırasıyla Tiran Büyükelçiliği, Mainz Başkonsolosluğu, Nürnberg Başkonsolosluğu, Bonn Büyükelçiliği ve Pretorya Büyükelçiliği’nde görev yaptı. Bu dönem zarfında ayrıca Dışişleri Bakanlığı’nda çeşitli siyasi ve idari dairelerde görev aldı.
2005-2009 yıllarında Halep Başkonsolosluğu görevini yaptıktan sonra Dışişleri Bakanlığı’nda iki yıl süreyle ekonomik işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2011 yılında Trablus Büyükelçiliğine Büyükelçi olarak atandı ve 2013 yılına kadar bu görevini sürdürdü.
2013-2016 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı’nda Avrasya ve Afrika’yla siyasi ilişkiler ile kültür ve tanıtım işlerinden sorumlu Müsteşar Yardımcılığı yapan Büyükelçi Aydın, 15 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Almanya Federal Cumhuriyeti nezdinde Berlin Büyükelçisi olarak göreve başladı.
Büyükelçi Aydın evli ve bir çocuk sahibidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Ali Kemal Aydın aynı zamanda Kargın Belediye Başkanı Ramiz Aydın ile Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Talat Aydın ve TCDD Erzincan İşletme Müdürü Kenan Aydın’ın ile kardeştir. Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın amcasıdır.
Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …