“Kültürümüzde Hz. Peygamber Sevgisi” Konferansı düzenlendi

Erazincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Medeniyeti Kulübü tarafından “Kültürümüzde Hz. Peygamber Sevgisi” Konferansı düzenlendi.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen program Mavi Salonda düzenlendi. Programa öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. ur’a-nı Kerim Tilaveti ile başlayan programa konuşmacı olarak katılan İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nizamettin Parlak, peygamberlerin Allah tarafından yol gösterici olarak gönderildiğini ifade etti.
Her peygamberin iki büyük özelliği olduğunu söyleyen Parlak, “Hz. Adem hem peygamber hem insanlığın atası, Hz. Nuh hem peygamber hem insanlığın ikinci atası, Hz. İbrahim hem peygamber hem ateşi söndürüp kendi milletini oluşturan, Hz. Musa hem peygamber hem kavminin kurtarıcısı, Hz. İsa hem peygamber hem de Roma’ya başkaldırandı” diye konuştu.
Peygamberlerin, peygamberlik dışındaki önemli özelliğinin unutulduğunu söyleyen Parlak, Hz. Muhammed’din peygamberliğinin unutulmadığı gibi diğer özelliklerinin de üstün tutulduğuna dikkati çekti.
Parlak’ın konuşmasının ardından mevlid, ilahi ve şiir dinletisi sunuldu.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …