13 Nisan Cumartesi , 2024

KYK Öğrencilere Yönelik “Yeni Türkiye Yeni Gelecek” Konulu Konferans Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğünce Çınaraltı Gençlik Söyleşileri kapsamında Gazeteci – Yazar Turgay Güler tarafından KYK bünyesinde barınan öğrencilere yönelik “Yeni Türkiye Yeni Gelecek” konulu konferans düzenlendi.
Erzincan İl Müftülük konferans salonunda düzenlenen konferansa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, KYK bünyesinde barınan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, programın açılışında yaptığı konuşmada öğrencilere hitap ederek, yeni Türkiye’nin gelecek mimarları olacak öğrencilerin, Türkiye’nin gelecekte Türk bayrağını daha yükseğe taşıyacak nesiller olduğunu söyledi.
Gazeteci – Yazar Turgay Güler ise “Yeni Türkiye Yeni Gelecek” konulu konferansında 2023 yılının tam bağımsızlığın ilan edildiği bir yıl olacağını dile getirdi.
Programın sonunda ise KYK öğrencilerine kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarınca Gazeteci – Yazar Turgay Güler’in çektiği kura ile tablet hediye edildi.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …