13 Nisan Cumartesi , 2024

Memur-Sen, kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor

Erzincan Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül: Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı 11 sendika bu yıl da üye sayılarını artırarak kendi hizmet kollarında “yetkili sendika” olmayı sürdürdü. Memur-Sen, 5 Bin’e yakın üyesiyle (4 Bin 888) rakipsizliğini bir kere daha ortaya koydu dedi
Erzincan Memur-Sen İl Başkanı Nebi Gül, Memu-Sen’e bağlı Şube Başkanlrıyla birlikte yaptığı basın toplantısıyla açıklama yaptı. Gül’ün yaptığı basın toplantısına Büro Memur-Sen Şube Başkanı Necdet Yıldırım, Diyanet-Sen Şube Başkanı Zakir Yıldız, Birlik Haber Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, Sağlık Sen Şube Başkanı İbrahim İçoğlu, Toç Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Almacı, Bem Bir-Sen İl Temsilcisi Erol Şahin, Üniversite Bir-Sen İl Temsilcisi Zafer Arli, , Bayındır Memur-Sen İl Temsilcisi Bilal Selçuk, Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Orhan, Ulaştırma Memur-Sen İl Temsilcisi Selahattin Sarıkaya katıldı.
Erzincan’da en büyük sendika’nın Memur-Sen olduğunu belirten Memur-Sen İl Başkanı Nebi Gül yaptığı yazılı basın açıklamasında ;”… Memur-Sen, kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor. Erzincan Memur-Sen 2017 yılı Mayıs ayı resmi olmayan rakamlara göre üye sayısını 4 Bin 888’e yükselterek, Erzincan’da en büyük sendika olma özelliğini sürdürdü. Erzincan Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11’inde de yetkili olma başarısını bir kez daha tekrarlarken, üye sayılarını da artırdı.
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı 11 sendika bu yıl da üye sayılarını artırarak kendi hizmet kollarında “yetkili sendika” olmayı sürdürdü. Memur-Sen, 5 Bin’e yakın üyesiyle (4 Bin 888) rakipsizliğini bir kere daha ortaya koydu.
Eğitim-Bir-Sen 2127 üyesiyle
Sağlık-Sen 938 üyesiyle
Diyanet-Sen 545 üyesiyle
Büro Memur-Sen 324 üyesiyle
Toç Bir-Sen 268 üyesiyle
Bem-Bir-Sen 245 üyesiyle
Bayındır Memur-Sen 146 üyesiyle
Birlik Haber-Sen 116 üyesiyle
Ulaştırma Memur-Sen 80 üyesiyle
Enerji Bir-Sen 74 üyesiyle
Kültür Memur-Sen 25 üyesiyle yetkili sendika olmaya devam etmişlerdir.
Bu tablo, çalışmanın ve emeğin ifadesidir. Konfederasyonumuza bağlı her bir sendikamızın, kamu görevlilerinin hakları için verdikleri mücadelenin bir sonucu olan bu tablo, bizim için hem haklı bir gururun ifadesi, hem de sorumluluk alanımızın genişliğinin tescilidir.
Biz, emek merkezli bir sivil toplum örgütüyüz. Her stratejimiz, kamu görevlilerinin haklarının geliştirilmesi ve refahının yükseltilmesine dönüktür. Hak ve hukuku evrensel ve herkes için gerekli değer olarak gördük. Farkımızı ortaya koyduk ama bütün bir milleti kucakladık. Fikrî, ahlâkî ilkelerimizden taviz vermedik. Aldanmadık, aldatmadık. Güven verdik, güven bulduk. Teori ve pratiğimiz arasında uçurumlar olmadı. Söylenmesi gereken sözü sakınmadan, çekinmeden söyledik. Sahada ve masada üye ve çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun samimi bilinciyle hareket ettik. Özümüzle, sözümüzle, söylemimizle bir olduk. En önemlisi milletimizle, tarihimizle, medeniyet değerlerimizle bir olduk, onlara yabancı kalmadık, onlarla kavgalı olmadık. Durduğumuz yeri tahkim etmeyi hiçbir aşamada ihmal etmedik. Kendimizi her fırsatta değerlerimizin aynasında gözden geçirmeyi erdem bildik. Yerli ve milli değerleri merkeze alan, fakat emeğin hakkını ve değerini evrensel ilkelerle bütünleştiren anlayışımız, kamu görevlileri nazarında kabul görmüş ve kamuda örgütlülükte Memur-Sen ve bağlı sendikalar çıtayı çok yukarılara taşımıştır.
Bu başarı hepimizin; bu başarı, emek tarafı için sadece sesi değil sözü yükselten her bir sendikamızın akıttığı terin bir sonucudur.
Her bir sendika başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve Erzincan’ı bir baştan bir başa örgütlü halde tutan, ilçe ve iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize tek tek teşekkür ederiz.
Türkiye’de kamu görevlileri sendikacılığı alanında sendikalılık oranının ulaştığı yüksek rakamların arkasındaki dinamik güç Memur-Sen’dir. Türkiye’de sendikacılık anlayışı ve sendikacı duruşu, milletimizin büyük çoğunluğunca onaylanan örgütlü güç Memur-Sen’dir.
Ağustos ayında 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı mali, sosyal ve özlük haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme sürecine en güçlü şekilde girecek olan Memur-Sen, kendi sorumluluk bilinciyle hareket edecek ve yeni kazanımlara imza atacaktır dedi.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …