Öğrencilere Mesleki Tanıtım Semineri

Erzincan Üniversitesi Siyaset Toplum Kulübü ile Erzincan Kent Konseyi Gençlik Meclisi organizasyonunda mesleki tanıtım ve bilgilendirme seminerleri devam ediyor.
Üniversite öğrencilere yönelik yapılan mesleki tanıtım ve bilgilendirme seminerlerinin 2’ncisi Erzincan Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. Seminere konuşmacı olarak Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk katıldı. Seminere Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Adnan Özel, Erzincan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Murat Nişancı, Öğretim görevlileri, AK Parti Gençlik Kollar Başkanı Ahmet Keleş ve üniversite öğrencileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda açılış Konuşması yapan Vali Vekili Dede Musa Baştürk; ‘’Erzincan Üniversitesi Siyaset Toplum Kulübü olarak böyle bir organizasyona imza atmış olmalarından hem onların gelecekleri açısından yapacakları oldukları işe verdikleri önem açısından güzel bir şey. Bu güzel programdan dolayı onları tebrik ediyorum. Bugün belki de sizin aranızda olan pek çok arkadaşınızın da gelecekte kamu yönetiminde görev alacağını düşünerek biraz genel devlet teorisi biraz Türk devlet geleneği içinde mülki idarenin yeri, zaman içerisindeki değişimi konusunda bilgi vereceğim. Tabi ki önemli olan talebe cevap verebilmek muhakkak sizlerin de zihninde kalbinde olan şeyler vardır. Belki birazda karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak bir sunum yapacağım. ‘’ dedi.Program sunum sonrası gerçekleştirilen soru cevap bölümü ile sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …