18 Mayıs Cumartesi , 2024

TÜGVA’dan “Türkiye İçin Evet” Yürüyüşü

Erzincan Belediyesi önünde toplanan grup “Milletçe yürekten evet diyeceğiz”, “Türkiye’ye evet çok yakışıyor”, yazılı dövizler taşıyarak, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş’in de katılımıyla Halit Paşa Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
TÜGVA İl Temsilcisi Emre Özkan, burada yaptığı açıklamada, ülkenin 16 Nisan’da önemli bir halk oylamasına gideceğini hatırlattı.
Geçmiş hükümetlerin ülkeye ve millete verdiği zararları anlatan Özkan, şunları kaydetti:
“1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükumetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükumetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların, ‘Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım.’ diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderlerini asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için ‘evet’ diyoruz.”

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …