23 Haziran Pazar , 2024

Vali Arslantaş, Çayırlı’da Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Erzincan Valiliği tarafından Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde düzenlenen iftar programında protokol mensupları ile ilçe halkı bir araya geldi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle Tercan Kaymakamı ve Çayırlı Kaymakam Vekili Kürşat Karaca, ilçe Belediye Başkanı Atınç Bahadır, İl ve ilçe protokol mensupları ile İlçe halkı ile birlikte açık havada düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldiler.Programda konuşan Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, şehitlerimizden dolayı Ramazan ayının buruk yaşandığını söyleyerek, gerçekleştirilen iftar programları ile bir ilki gerçekleştiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a teşekkür etti.
Herkesin Ramazan ayını tebrik eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Ramazan ayının, rahmet merhamet ve bereket olduğunu söyleyerek, “Böyle mübarek bir Ramazan akşamında sizlerle bir arada olmanın memnuniyeti içerisindeyim. Ramazan ayını yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte taçlandıracağız. Bu mübarek ramazan ayını boş geçirmeyelim. Özellikle küskünlüklere, dargınlıklara son verelim. Komşuların arasına girerek varsa aralarındaki husumetleri giderelim. Yaz tatilinde çocuklarımızın zamanlarını iyi değerlendirelim. Kur’an kurslarına yaz kurslarına göndermeyi ihmal etmeyelim, onlar bizim geleceğimizdir. 1 Temmuz’dan itibaren okullarımızda TEOG kurslarımız açılacak mutlaka çocuklarımızı bu kurslara gönderelim” dedi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi i Hatice Arslantaş, iftar yemeğinde vatandaşlarla da sohbet ederek her birinin Ramazan ayını tebrik ederek, Ramazan Ayının Çayırlı ilçesine, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.
İftar programının ardından ilçede ikamet eden Yavuz ailesinin misafiri olan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, Tercan Kaymakamı ve Çayırlı Kaymakam Vekili Kürşat Karaca, ilçe Belediye Başkanı Atınç Bahadır, burada aile fertleri ile çay içip sohbet ettiler. Kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren ev sahibi Zakir Yavuz, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş’a teşekkür etti.
Vali Arslantaş, Çukurkuyu Beldesi Sakinleri İle İftarda Buluştu
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, Erzincan’ın Çukurkuyu Beldesi sakinleri ile aynı sofrada iftarda buluştu.
Çukurkuyu Beldesi’nde ki bir sokak arasında tertiplenen iftar programına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş’ın yanı sıra kamu kurum müdür ve eşleri ile Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan Delikanlıoğlu katıldı.
Yapılan duaların ardından ezan okunması ile iftarlarını Çukurkuyu Beldesi sakinleri ile birlikte açan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi i Hatice Arslantaş ve beraberindeki protokol mensupları daha sonra mahalle sakinlerini ile sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.
Mahalle sakinleri ise kendileri için düzenlenen iftar programında Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini ilettiler.
Çukurkuyu Beldesi sakinleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “bugün bir beldedeyiz, bir gün bir ilçedeyiz, bir gün başka bir meslek kuruluşu ile beraberiz. Her gün Erzincan’ın farklı renkleriyle iftar ediyoruz. Bağışlanmanın sağanak sağanak yağdığı, merhametin oluk oluk aktığı bugünleri iyi değerlendirmek gerekiyor.” diye konuştu.
İftar programının ardından Çukurkuyu Beldesi’nde ki Murat ve Yasemin Mutlu çiftinin evine misafir olan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş ve beraberindeki protokol mensupları, ailenin istek ve taleplerini dinleyerek, sağlıklı ve huzurlu günler geçirmelerini temenni ettiler.
Ardından Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan Delikanlıoğlu’nun evine misafir olan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş’ın yanı sıra kamu kurum müdür ve eşleri burada da Çukurkuyu Beldesi sakinleri ile görüştü.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …